Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičus Vatikane kalbėjo ir apie kovą su terorizmu

Linas Linkevičius ir Peteris Turksonas
Linas Linkevičius ir Peteris Turksonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vatikane viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį susitikimuose su Šventojo Sosto atstovais aptarė dvišalius santykius, tarpusavio bendradarbiavimą tarptautinėse bei regioninėse organizacijose, kovą su terorizmu, prekyba žmonėmis.

Šventasis Sostas, niekada nepripažinęs Lietuvos inkorporavimo į Tarybų Sąjungą bei visapusiškai puoselėjantis tokias vertybes kaip taika, socialinis teisingumas, žmogiškas orumas, yra artimas Lietuvos partneris, - sakė L.Linkevičius.

L.Linkevičius susitiko su Vatikano valstybės sekretoriumi arkivyskupu Pietro Parolinu, Vatikano sekretoriumi santykiams su valstybėmis arkivyskupu Dominique'u Mamberti, Popiežinės taikos ir teisingumo tarybos prefektu kardinolu Peteriu Turksonu.
 
Ministras pasidžiaugė, kad Lietuva yra pirmoji valstybė, su kuria Šventasis Sostas yra sudaręs visus teisinius susitarimus – dėl Bažnyčios ir valstybės teisinių aspektų, dėl sielovados kariuomenėje, dėl bendradarbiavimo švietimo ir kultūros srityje, dėl mokslo kvalifikacijų pripažinimo.
 
„Šventasis Sostas, niekada nepripažinęs Lietuvos inkorporavimo į Tarybų Sąjungą bei visapusiškai puoselėjantis tokias vertybes kaip taika, socialinis teisingumas, žmogiškas orumas, yra artimas Lietuvos partneris, juolab, kad didžioji dauguma Lietuvos tikinčiųjų yra Romos katalikai“, – pažymėjo ministras. 
 
Pasak jo, popiežiaus apsilankymas Lietuvoje ne tik sustiprintų Lietuvos ir Šventojo Sosto dvišalius santykius, bet pirmiausia būtų didelis įvykis Lietuvos žmonėms, kurie iki šiol su džiaugsmu prisimena Jono Pauliaus II vizitą Lietuvoje 1993 m.  
 
Vatikano atstovai pasveikino Lietuvą su sėkmingai pasibaigusiu pirmininkavimu Europos Sąjungos Tarybai bei pažadėjo paramą Lietuvai užėmus Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nenuolatinės narės vietą. Susitikimo dalyviai taip pat aptarė ES Rytų politikos klausimus, krikščionių padėtį Sirijoje, situaciją Afrikoje bei sutarė aktyviai bendradarbiauti tarptautinėse organizacijose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min