Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsienio valstybės pilietinei visuomenei Baltarusijoje stiprinti skirs 87 mln. eurų

Aliaksandras Lukašenka
AFP/„Scanpix“ nuotr. / A.Lukašenka, kurį Vašingtonas yra pavadinęs paskutiniu Europos diktatoriumi, per precedento neturinčią kampaniją prieš protestus dėl jo perrinkimo įkalino šimtus politinių oponentų.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Baltarusijai bus skirta 87 mln. eurų finansinė pagalba iš užsienio, pranešė Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis, apibendrindamas trečiadienį Varšuvoje vykusios tarptautinės konferencijos „Solidarumas su Baltarusija“ rezultatus.

Lenkijos užsienio reikalų ministerijos organizuotoje pagalbos baltarusių opozicijai konferencijoje dalyvavo 36 delegacijos iš Europos Sąjungos (ES) šalių, Kroatijos, Makedonijos, Turkijos, JAV, Kanados Šveicarijos, Norvegijos, Armėnijos, Moldovos ir Ukrainos.

Be finansinės pagalbos, Baltarusijos pilietinėms institucijoms taip pat pažadėta skirti stipendijas ir padengti mokestį už studijas baltarusių studentams, kurie dėl persekiojimo priversti palikti gimtinę. Kreipdamasis į baltarusius R.Sikorskis pabrėžė, kad Europos valstybės toliau juos rems.

Opozicijos aktyvistas Aleksandras Milinkevičius savo ruožtu pabrėžė, kad negalima palikti baltarusių vienų ir Europa turi parodyti paramos ženklą.

Danija pasiūlė 550 tūkst. eurų pagalbą asmenims, nukentėjusiems nuo politinių represijų, kurių Minskas ėmėsi po prezidento rinkimų.

Šią konferenciją buvo nuspręsta surengti, kai Baltarusijos režimas ėmėsi represijų prieš opozicionierius, reaguodamas į masinius protestus prieš Aliaksandro Lukašenkos perrinkimą gruodį vykusiuose rinkimuose.

A.Lukašenka, kurį Vašingtonas yra pavadinęs paskutiniu Europos diktatoriumi, per precedento neturinčią kampaniją prieš protestus dėl jo perrinkimo įkalino šimtus politinių oponentų.

ES dėl šios kampanijos įvedė draudimus išduoti vizas A.Lukašenkai ir beveik 160-iai jo paeigūnų, taip pat įšaldė jų sąskaitas.

ES plėtros komisaras Štefanas Fuele pranešė, kad Euopos Komisija pagalbą baltarusiams padidins keturiskart – iki 15,6 mln. eurų. Parama visų pirma bus skirta nevyriausybinėms organizacijoms, nepriklausomai žiniasklaidai ir studentams.

JAV delegacija pažadėjo šiais metais baltarusiams skirti 15 mln. dolerių finansinę parama – 4 mln. dolerių daugiau nei pernai. Šiomis lėšomis bus remiami žmogaus teisių aktyvistai, profesinės sąjungos, analitiniai centrai ir studentų sąjungos.

Vokietijos finansinė pagalba nepriklausomoms Baltarusijos institucijoms viršys 6 mln. eurų.

Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas informavo, kad Stokholmas išplės jau įgyvendinamas paramos baltarusiams programas bei skirs 7 mln. eurų žurnalistų mokymams bei žiniasklaidos sektoriui. Daugiau baltarusių studentų galės atvykti į Švediją studijuoti.

Danija pasiūlė 550 tūkst. eurų pagalbą asmenims, nukentėjusiems nuo politinių represijų, kurių Minskas ėmėsi po prezidento rinkimų.

Norvegija skirs pustrečio milijono eurų demokratijai ir žmogaus teisėms skatinti bei 750 tūkst. eurų parems Vilniuje įsikūrusį Europos humanitarinį universitetą, kuriame studijuoja studentai iš Baltarusijos.

Lenkija prieš kelias savaites paskelbė padvigubinsianti paramą Baltarusijai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min