Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 08 11, 10:05

V.Andriukaitis: ES sušauks skubų susitikimą dėl kiaušinių skandalo

Europos Komisija sušauks skubų ministrų susitikimą dėl insekticidu užterštų kiaušinių, kad padarytų galą kalboms, kas kaltas ir atsakingas už šį skandalą, penktadienį pareiškė už sveikatą atsakingas Komisijos narys Vytenis Andriukaitis.
Vytenis Andriukaitis
V.Andriukaitis: ES sušauks skubų susitikimą dėl kiaušinių skandalo / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Komisijos narys agentūrai AFP pareiškė norįs, kad Nyderlandai, Belgija ir Vokietija liautųsi svaidęsi kaltinimais, kas atsakingas už šį skandalą, susijusį su fipronilu – chemine medžiaga, kuri gali būti kenksminga žmonėms.

„Kalbos, kas kaltas ir atsakingas, nieko neduos ir noriu, kad jos liautųsi“, – pareiškė Lietuvai atstovaujantis Komisijos narys, atsakęs į elektroniniu paštu jam atsiųstus klausimus.

„Tačiau pirma reikia spręsti svarbiausius klausimus. Mūsų bendra užduotis ir mūsų prioritetas – suvaldyti padėtį, surinkti informaciją, sutelkti dėmesį į analizę ir pasimokyti iš klaidų, kad galėtume patobulinti savo sistemą ir užkirsti kelią nusikalstamai veiklai“, – pareiškė V. Andriukaitis.

„Būtent tai šią savaitę aptariau su Vokietijos, Belgijos ir Nyderlandų ministrais. Pasiūliau surengti aukšto lygio susitikimą, kuriame dalyvautų atitinkami visų susijusių valstybių narių ministrai, taip pat maisto saugos tarnybų atstovai, ir kuris būtų organizuotas, kai tik sužinosime visus faktus“, – pridūrė jis.

Rugpjūčio 1 dieną įsiplieskus skandalui, užterštų kiaušinių buvo rasta mažiausiai 11 šalių, o iš parduotuvių lentynų buvo pašalinti ir tebešalinami milijonai kiaušinių ir savo sudėtyje jų turinčių produktų.

Rugpjūčio 1 dieną įsiplieskus skandalui, užterštų kiaušinių buvo rasta mažiausiai 11 šalių, o iš parduotuvių lentynų buvo pašalinti ir tebešalinami milijonai kiaušinių ir savo sudėtyje jų turinčių produktų.

Tuo tarpu Belgija, Nyderlandai ir Vokietija – trys šalys, kuriose užterštų kiaušinių buvo aptikta anksčiausiai, – vis ginčijasi, kas yra atsakingas.

Kiek anksčiau šią savaitę Belgija pareiškė, kad Nyderlandai apie fipronilu užterštus kiaušinius žinojo jau 2016 metų lapkritį ir kitoms šalims apie tai nepranešė. Tačiau Nyderlandai atmeta šį kaltinimą.

Visgi Nyderlandų ir Belgijos tyrėjai ketvirtadienį keliose vietovėse surengė koordinuotas kratas, per kurias vienoje Nyderlandų įmonėje buvo suimti du asmenys.

Fipronilas paprastai naudojamas veterinarijos produktuose, kurie skirti blusų, utėlių ir erkių atbaidymui. Tačiau Europos Sąjungoje (ES) jį uždrausta naudoti maisto pramonėje.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Plečiantis skandalui dėl insekticido, naikinami milijonai olandiškų kiaušinių
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Plečiantis skandalui dėl insekticido, naikinami milijonai olandiškų kiaušinių

Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), dideliais kiekiais fipronilas laikomas „nuosaikiai pavojingu“ ir gali padaryti kenksmingą poveikį žmonių kepenims, inkstams ir skydliaukei.

Šis maisto skandalas yra vienas didžiausių Europoje nuo 2013 metų arklienos skandalo, kuris kilo paaiškėjus, kad arkliena buvo žymima netinkamomis etiketėmis ir parduodama kaip kitų rūšių mėsa.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min