Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 02 21, 13:01

V.Babarykos įkalinimas suerzins Baltarusijos elitą, bet ar galima tikėtis staigaus sukilimo?

Šią savaitę prasidėjo bankininko Viktaro Babarykos, siekusio dalyvauti Baltarusijos prezidento rinkimuose, teismas. Beveik neabejojama, kad jo laukia ilgi metai už grotų. Vis dėlto net ir būdamas arešte, V.Babaryka išlieka galingu Aliaksandro Lukašenkos oponentu, kuriam bankininko įkalinimas gali turėti ir neigiamų pasekmių.
Viktaras Babaryka Tik prenumeratoriams
Viktaras Babaryka / „Scanpix“/ITAR-TASS nuotr.

V.Babarykos teismas – pats svarbiausias visame Baltarusijos „teismų konvejeryje“, portalui „The Insider“ tikino opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos patarėjas tarptautiniais klausimais Francišakas Viačorka.

Pasak jo, teismo nuosprendis ir valdžios elgesys parodys, ar ji yra pasiruošusi deryboms bei nuolaidoms.

Tačiau Baltarusijos strateginių studijų instituto akademinis direktorius Piotras Rudkouskis V.Babarykai prognozuoja ilgus metus kalėjimo.

„Visas procesas – nuo pradžios iki pat dabar – pirmiausia yra įrodymas, kiek reikšmingas yra Babaryka, ir kaip Lukašenka bijo jo pasirodymo politikoje. Šis procesas rodo ir tai, kiek toli režimas yra pasiryžęs eiti vykdydamas represijas, kad nutildytų potencialius oponentus“, – 15min sakė analitikas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Piotras Rudkouskis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Piotras Rudkouskis

Pavelas Usovas, Politikos analizės ir prognozių centro analitikas, neabejoja, kad V.Babarykai bus skirta 15 metų kalėjimo ir turto konfiskavimas.

„Griežti nuosprendžiai laukia ir kitų revoliucijos dalyvių. Tai – parodomoji egzekucija, negailestingas susidorojimas turint vienintelį tikslą – sunaikinti pasipriešinimą. Tikėtis pasigailėjimo iš žudikų ir tironų – nedovanotinai naivu“, – feisbuke rašo jis.

Kodėl A.Lukašenka bijo V.Babarykos?

Pasak P.Rudkouskio, visų pirma, A.Lukašenkos režimas V.Babarykos dalyvavimo politikoje bijo todėl, kad jis – patyręs vadybininkas ir turi sukaupęs žinių ekonomikos srityje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min