TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

V.Juščenka: pirkdami energiją iš Rusijos, finansuojame konfliktus Rytų Europoje

Tarptautinėje Valdo Adamkaus konferencijoje dalyvavęs buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka, į valdžią atėjęs po Oranžinės revoliucijos, ragino Vakarus nebūti naiviems dėl „Nord Stream 2“ dujotiekio: esą Vakarai, iš Rusijos pirkdami energiją, finansuoja konfliktus Rytų Ukrainoje.
Buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka
Buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

V.Juščenka priminė, kad Rytų Europoje šiuo metu vyksta šeši konfliktai, į kuriuos yra įsitraukusi Rusija: Kalnų Karabache, Pietų Osetijoje, Abchazijoje, Kryme, Padniestrėje ir Donbase.

Pasak buvusio Ukrainos prezidento, per pastaruosius 27 metus Vakarai nesugebėjo sukurti mechanizmų, kurie užkirstų kelią tokiems konfliktams.

„Ar Jums neatrodo, kad esame 1938-ųjų metų spalyje, kai Europos bendruomenė buvo išduota teritorija po teritorijos siekiant taikiai nuteikti okupantą? Mes pradėjome nuo Austrijos, pratęsėme su Lenkija, tuomet Europos žemė pagimdė didžiausius pasaulinius karus.

Ar jums neatrodo, kad dabar darome tą patį?“, – retoriškai klausė V.Juščenka.

„Man, kaip Ukrainos piliečiui, liūdna, kad kol Ukrainoje žūsta geriausi mūsų vyrai ir moterys, Europoje vyksta karštos diskusijos, ar verta statyti „Nord Stream 2“.

Nebūkite naivūs: Putinui nafta ir dujos – vien politinės priemonės. Ar suprantame, kad mes patys padedame tankus užpildyti kuru ir apsirūpinti šaudmenimis, tai ne ekonominis klausimas“, – apie planus statyti dujotiekį, jungiantį Rusiją ir Vokietiją, kalbėjo V.Juščenka.

Anot buvusio Ukrainos prezidento, du trečdaliai iš energetikos gaunamų pajamų skiriami Rusijos gynybos biudžetui.

„Todėl man kyla klausimas, ar Europa supranta, kad kiekviena iš Putino perkama tona naftos – konfliktų Ukrainoje, Moldovoje finansavimas?“, – teigė V.Juščenka.

Buvęs Ukrainos prezidentas priminė, kad sankcijos Rusijai buvo įvestos tam, jog butų grąžintas politinis suverenitetas ir vientisumas. Esą kol šie tikslai nėra pasiekti, nė negalima kalbėti apie sankcijų atšaukimą.

2014-ųjų Kijevo pajėgos Rytų Ukrainoje kovoja su Rusijos remiamais separatistais. Konflikto metu žuvo daugiau nei 10 tūkst. žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius