Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 27d. 15:34

V.Milovas apie masinius protestus Rusijoje: „Tai tik pradžia, o kulminacija bus prieš prezidento rinkimus“

Protestai Rusijoje
„Scanpix“/AP nuotr. / Protestai Rusijoje

Rusijos opozicijos atstovas, Michailo Kasjanovo vyriausybėje šalies energetikos viceministru buvęs Vladimiras Milovas pareiškė, kad sekmadienį Maskvoje, Sankt Peterburge ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose vykę protestai yra tik įsibėgėjančio proceso pradžia.

„Šiandien diena buvo, neperdedant, unikali Rusijos politinėje istorijoje, nes šiandien vieną akimirką nustojo veikti tikrovė, kurioje mes tariamai gyvenome – 90 procentų palaiko Putiną, opozicija marginalizuota, nėra jokių perspektyvų“, – rašė V.Milovas.

Pademonstravo realybę

„Šiandien viskas buvo atvirkščiai: visa šalis už Putiną, o palaikyti Putino neišėjo niekas. Mes pamatėme, kad viskas, už ko laikosi ši valdžia, yra vadovavimas galios struktūroms ir žiaurumas. Bet ir tam yra ribos“, – pabrėžė buvęs Rusijos energetikos viceministras, o dabar aktyvus opozicijos veikėjas.

V.Milovas teigė, kad protestuose dalyvavo šimto Rusijos miestų gyventojai, o šį pasipiktinimą valdžia galima lyginti nebent su 1990-1991 metų pradžios pasipriešinimu sovietų represijoms. Pasak jo, 2011 metų gruodžio mėnesio protestai nebuvo tokie gausūs ir neįtraukė regionų.

„Daug kas pastebėjo, kad protestuose dalyvavo daug jaunų žmonių, netgi moksleivių. Aš atsiprašau, išsireikšiu ne kaip parlamento narys, bet žmonės tiesiog suvokė, kad iš jų nupyzdino ateitį“, – rašė V.Milovas, lygindamas šį gimstantį supratimą ir pasipiktinimą su 80-ųjų pasipiktinimu dėl Leonido Brežnevo valdymo ir neveiklumo pasekmių.

„Tai pasikeitimas, draugai, tikras pasikeitimas. Žmonės apie šituos protestus dabar kalbės visur – darbe, šeimos narių rate“, – optimistiškai tikino opozicionierius.

„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Vladimiras Milovas
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Vladimiras Milovas

V.Milovas pripažino, kad didžiausi nuopelnai dėl tokio sėkmingo smūgio Kremliaus ilgą laiką kurtam įvaizdžiui turėtų tekti Aleksejui Navalnui.

„Jis padarė tai, ko daugelis politikų negalėjo daug metų“, – sakė buvęs viceministras, nužudyto Boriso Nemcovo bendražygis.

Būtent A.Navalno kovos su korupcija grupės paviešinta informacija apie premjero D.Medvedevo praturtėjimo schemą sukėlė itin didelį gyventojų pasipiktinimą.

Jo tiriamosios žurnalistikos filmas „Jis ne Dimonas“ ir specialus tinklalapis, kuriame buvo skelbiama visa schema su įrodymais, tapo tikru Rusijos viešosios erdvės hitu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sulaikytas Aleksejus Navalnas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sulaikytas Aleksejus Navalnas

Tikrasis taikinys – Vladimiras Putinas

V.Milovo manymu, nepaisant protestų prieš premjerą ir vyriausybės veiklą, daugelis strėlių skriejo ir į prezidentą V.Putiną. Valdžią labiausiai nustebinti turėjo žmonių ryžtas nepalikti protestuotojų gretų net ir tada, kai į jas veržėsi ir žmones suiminėjo prieš taikų protestą pasiųstos riaušių malšinimo pajėgos.

Visi juk supranta, kas buvo pagrindinis šių eitynių trukdis ir per ką Rusijoje vykdoma visa korupcija, – teigė V.Milovas.

„Patikėkite, Medvedevas čia kaltas tik tiek, kad Putinas į visą šią išaiškintą korupcijos schemą nesureagavo. Visi juk supranta, kas buvo pagrindinis šių eitynių trukdis ir per ką Rusijoje vykdoma visa korupcija“, – teigė V.Milovas.

Jis pabrėžė, kad OMON pajėgos dabar yra vienintelė V.Putino gelbėjimosi priemonė, tačiau ir jų žmonės ima vis mažiau bijoti. O ir patys specialiųjų pajėgų atstovai vis mažiau nori žiauriai malšinti protestus, kuriuose ne mistiniai opozicijos lyderiai, o paprasti rusai.

„Aš manau, kad tai tik pradžia ir kulminacija bus prieš pat prezidento rinkimus“, – sakė jis. „Reikia veikti atsargiai ir toliau mobilizuotis, ruoštis artėjančioms akcijoms, kuriose gal ir nebus tokio masiškumo, tačiau protestavimas tik dar aktyvesnis“, – pridūrė V.Milovas.

VIDEO: Daugiatūkstantiniai protestai Rusijoje malšinti brutalia jėga
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min