Tiesiogiai

Tiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentaraiTiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentarai

V.Orbanas: ES grasinimas sankcijomis Vengrijai pavojaus nekelia

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas penktadienį pareiškė, kad Europos Parlamento balsavimas už sankcijų procedūrą dėl susirūpinimo teisinės valstybės principu Vengrijoje šaliai „pavojaus nekelia“.
Viktoras Orbanas Europos Parlamente
Viktoras Orbanas Europos Parlamente / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

V.Orbanas, dominuojanti figūra Vengrijoje ir autoritetas populistams bei nacionalistams visoje Europoje, trečiadienį patyrė retą pralaimėjimą, kai Europos Parlamentas Strasbūre nubalsavo už teisinius veiksmus prieš Vengriją pagal Europos Sutarties 7-ąjį straipsnį.

Dėl šios procedūros Budapeštas galiausiai galėtų prarasti balsavimo teisę bloke, bet V.Orbanas duodamas interviu Vengrijos visuomeniniam radijui tokį pavojų atmetė.

Lenkija yra sakiusi, kad vetuotų bet kokias galimas sankcijas Vengrijai.

„Tai tokia procedūra, kuriai pasibaigus nebūna jokių sankcijų, pavojaus nėra“, – sakė V.Orbanas ir pateikė 2013 metais Europos Parlamento priimtos ataskaitos pavyzdį.

Ataskaitoje buvo smerkiami prieštaringi pakeitimai Vengrijos konstitucijoje, bet „nieko neįvyko ir taip pat bus šį kartą“, pareiškė vengrų premjeras.

Be to, kitos ES vyriausybės galėtų vetuoti bet kokius tolesnius veiksmus dėl sankcijų, o Lenkija yra perspėjusi, kad taip ir padarytų.

V.Orbanas trečiadienio balsavimą pavadino bandymu silpninti Vengrijos poziciją kaip „pasipriešinimo migracijai simbolį“.

Apkaltinęs Vokietijos kanclerę Angelą Merkel noru vengrų pasieniečius pakeisti „iš Briuselio atsiųstais samdiniais“, V.Orbanas sakė, kad „kita kova“ bus susijusi su valstybių narių teise ginti savo sienas.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Viktoras Orbanas ir Angela Merkel
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Viktoras Orbanas ir Angela Merkel

Pasak jo, šis mūšis prasidės kitą savaitę Austrijos Zalcburgo mieste per neformalų ES valstybių vadovų susitikimą, kurio metu turėtų dominuoti migracijos ir sienų apsaugos klausimai.

Strasbūre žengtas žingsnis buvo pagrįstas ataskaita, kurioje reiškiamas susirūpinimas dėl teismų nepriklausomybės, korupcijos, raiškos laisvės, akademinės laisvės, religinės laisvės ir mažumų teisių Vengrijoje.

Pasiūlymui pritarė 448 europarlamentarai. 197 balsavo „prieš“, 48 susilaikė.

Budapeštas įrodinėja, kad į susilaikiusiųjų balsus reikėjo atsižvelgti apskaičiuojant, ar buvo peržengtas būtinos dviejų trečdalių daugumos „slenkstis“, ir kad tokiu būdu balsavimas tampa negaliojančiu.

V.Orbanas apkaltino Europos Parlamentą „akivaizdžiai pažeidus savo paties taisykles“ ir tokiu būdu „ryjant paskutinius pagarbos jam trupinius moraliniu požiūriu“.

„Reikia kitokio parlamento ir kitokios ateities“, – sakė jis ir prognozavo, kad per kitų metų gegužę įvyksiančius Europos Parlamento rinkimus pasibaigs tai, ką jis pavadino „imigracijos šalininkų dauguma“ šioje asamblėjoje.

Budapešto sprendimas dėl to, kaip teisiškai užginčyti balsavimo Strasbūre galiojimą, bus priimtas pirmadienį, pridūrė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius