Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 20d. 17:16

V.Orbanas siekia išlaikyti valdžią finansiškai remdamas užsienyje gyvenančius vengrus

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas

Premjero Viktoro Orbano parama užsienyje gyvenantiems etniniams vengrams – nuoširdus rūpinimasis ar politinis žaidimas? Daugiau negu milijonas vengrų emigrantų ar jų palikuonių gyvena kaimyninėse Serbijoje, Rumunijoje, Ukrainoje. Pagal Vengrijos vyriausybės programą skurdžiau gyvenantiems etniniams vengrams skiriama nemaža finansinė parama mainais į paramą per rinkimus.

V.Orbano palaikoma tarpvalstybinė skatinimo programa skirta skurdesnėms etninėms vengrų grupėms, gyvenančioms Centrinėje Europoje. Apie 7,5 tūkst. eurų paramą gauna vengrai, gyvenantys kaimyninėse Rumunijoje, Serbijoje ir Ukrainoje. Tai daugiausia palikuoniai šeimų, kurios pasibaigus Pirmajam pasauliniam karui atsidūrė kitų šalių sudėtyje.

„Ši programa – tik menka dalelė didelio Vengrijos vyriausybės tikslo sukurti bendrą ekonominę zoną Karpatų regione“, – teigė Vengrijos valstybės sekretorius Peteris Kiss-Parciu.

Artėjant 2018 metų Vengrijos parlamento rinkimams, V.Orbanas plečia savo politinį arsenalą, kad įtvirtintų etninių vengrų palaikymą. 2010 metais pilietybę ir balsavimo teisę suteikęs svetur gyvenantiems vengrams, ministras pirmininkas tikisi vėl užsitikrinti dviejų trečdalių daugumą parlamente, taip pat ir valstybės lėšomis remdamas vengrus užsienyje.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min