-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 03 25 /17:00

V.Putinas atidėjo referendumą dėl Konstitucijos pokyčių, kurie leidžia likti valdžioje

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dėl koronaviruso pandemijos atidėjo kitą mėnesį numatytą referendumą dėl konstitucijos pokyčių, kurie leidžia jam likti valdžioje po 2024 metų.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / „Scanpix“ nuotr.

Kreipdamasis į tautą dėl koronaviruso krizės prezidentas pabrėžė, kad „kyla klausimas ir dėl visuotinio balsavimo organizavimo, kurio data preliminariai nustatyta balandžio 22 dieną“.

„Jūs žinote, kaip rimtai aš tai vertinu ir, žinoma, prašysiu jūsų ateiti ir išsakyti savo nuomonę šiuo klausimu – principiniu, esminiu mūsų šaliai, mūsų visuomenei. Tačiau, kaip jau anksčiau minėta, mūsų absoliutus prioritetas yra žmonių sveikata, gyvybės ir saugumas. Dėl to manau, kad balsavimą būtina perkelti į vėlesnę datą“, – kalbėjo V.Putinas.

„Įvertinsime, kaip vystysis situacija tiek regionuose, tiek apskritai šalyje. Ir tik remdamiesi profesionalų nuomone, gydytojų, specialistų rekomendacijomis priimsime sprendimą dėl naujos balsavimo datos“, – pridūrė jis.

V.Putinas anksčiau šį mėnesį pareiškė, kad norėtų galimybės vėl balotiruotis į prezidentus.

Tokią galimybę V. Putinui numato jo paties inicijuotos konstitucijos pataisos, dėl kurių bus organizuojamas nacionalinis referendumas.

Konstitucinę reformą griežtai kritikuoja opozicijos veikėjai, kurie sako, kad tai ilgamečiam Rusijos lyderiui sudarys sąlygas tapti „prezidentu iki gyvos galvos“.

Konstitucijos pataisa, be kita ko, atvers V. Putinui kelią 2024-aisiais, kai baigsis dabartinė jo kadencija, balotiruotis naujai šešerių metų kadencijai, o paskui vėl siekti perrinkimo 2030-aisiais.

Apmokama nedarbo savaitė

V.Putinas taip pat ėmėsi neįprastos priemonės – paskelbė šalyje apmokamą nedarbo savaitę nuo ateinančio pirmadienio.

„Ilgos atostogos yra skirtos sulėtinti ligos plitimo greitį“, – paaiškino valstybės vadovas.

VIDEO: Faktai ir mitai apie koronavirusą: kas padeda apsisaugoti ir kas nėra veiksminga?

Kitaip nei kitos šalys, Rusija dar neįvedė privalomojo karantino namuose.

V.Putinas paragino rusus laikytis visų rekomendacijų, būti atsakingus ir likti namie dėl koronaviruso.

„Visų rekomendacijų būtina laikytis. Reikia pasaugoti ir save, ir savo artimuosius, laikytis disciplinos ir būti atsakingiems. Ir, patikėkite, dabar saugiausia – pabūti namie“, – pareiškė prezidentas, kreipdamasis į piliečius dėl koronaviruso krizės.

„Visos priemonės, kurių imamasi ir bus imtasi, suveiks, turės rezultatų, jei pademonstruosime vienybę ir supratimą apie dabartinės padėties sunkumą“, – pažymėjo Kremliaus šeimininkas.

„Šis solidarumas sudaro visuomenės stiprybę“, – sakė jis.

Rusijos valdžiai per pastarąją parą užfiksavus 163 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus, jų skaičius šalyje pasiekė 658 – tai daug greitesnis padidėjimas, palyginti su ankstesnėmis dienomis, kai naujų užsikrėtimo atvejų buvo registruojama vos po kelias dešimtis.

Dėl palyginti nedidelio oficialaus infekuotųjų skaičiaus Rusijoje kilo abejonių, atsižvelgiant į šalies dydį ir turimą bendrą sieną su Kinija. Antradienį Maskvos meras Sergejus Sobianinas pareiškė V.Putinui, kad mažas atvejų skaičius Rusijoje gali atspindėti nepakankamas pastangas atlikti tyrimus galimai užsikrėtusiesiems, o ne tikrąjį epidemijos mastą, pabrėždamas, jog padėtis yra „rimta“.

Denisas Procenka, COVID-19 sergančius pacientus gydančios prestižinės Maskvos ligoninės vyriausiasis gydytojas, antrino merui ir vėliau perspėjo prezidentą, kad Rusijai vertėtų „ruoštis Italijos scenarijui“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius