Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Putinas: bandymai sulaikyti Rusiją neveikia, programišiai negali paveikti rinkimų kitoje šalyje

Vladimiras Putinas Prancūzijoje
„Scanpix“/AP nuotr. / V.Putina sako, kad bandymai sulaikyti Rusiją neveikia
Šaltinis: BNS
3
A A

Bandymai sulaikyti savo nacionalinius interesus ginančią Rusiją ekonominiais apribojimais, neatitinkančiais tarptautinės teisės principų, neturi jokio poveikio, ketvirtadienį pareiškė šalies prezidentas Vladimiras Putinas.

Papildyta 15.35 val. Kalba apie atsaką

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Ramiojo vandenyno salose, į kurias pretenzijas taip pat reiškia ir Japonija, jo šalies kariniai daliniai buvo dislokuoti kilus nerimui dėl JAV karinio aktyvumo tame regione.

Rusijoje Pietų Kurilais, o Japonijoje – Šiaurinėmis teritorijomis vadinamas keturias salas baigiantis Antrajam pasauliniam karui užėmė Sovietų Sąjunga, o dėl šio teritorinio ginčo Rusija ir Japonija iki šiol nėra pasirašiusios taikos sutarties.

Ketvirtadienį per susitikimą su tarptautinių naujienų agentūrų vadovais V.Putinas teigė, kad JAV veikiausiai ir toliau dislokuos savo priešraketinės gynybos sistemas, net jei Šiaurės Korėja sutiks nutraukti savo branduolinę ir raketų programas.

Piktinasi rusofobija

Per susitikimą su tarptautinių naujienų agentūrų vadovais V.Putinas pažymėjo, kad kai kuriose šalyse vyraujanti „rusofobija“ iš dalies yra susijusi su daugiapolio pasaulio formos įsigalėjimu. Pasak Rusijos vadovo, partneriams tai kelia „susierzinimą“.

Be to, jis pabrėžė, kad partneriai kai kuriose šalyse „ėmė mėginti varžyti Rusiją, sulaikyti jos teisėtą siekį užtikrinti savo nacionalinius interesus, imdamiesi įvairių veiksmų, neatitinkančių tarptautinės teisės normų; taip pat ekonominių apribojimų“.

Be to, jis pabrėžė, kad partneriai kai kuriose šalyse „ėmė mėginti varžyti Rusiją, sulaikyti jos teisėtą siekį užtikrinti savo nacionalinius interesus, imdamiesi įvairių veiksmų, neatitinkančių tarptautinės teisės normų; taip pat ekonominių apribojimų“.

„Dabar (jie) mato, kad tai neveikia, nėra jokio poveikio; ir tai sukelia tam tikrą vidinį susierzinimą, norą kokiais nors būdais pasiekti savo (tikslą), o tai lemia siekį paaštrinti situaciją. Deja, tiems, kas taip elgiasi, mes dingsties nesuteikiame. Bet tą dingstį (jie) stengiasi surasti, kaip pas mus sakoma, tuščioje vietoje“, – pareiškė V.Putinas.

Kremliaus vadovas per televiziją sakė besitikintis, kad „rusofobija nesitęs pernelyg ilgai, nesitęs amžinai. Jeigu turi atsirasti tik suvokimas, kad tai nėra veiksminga ir kenkia visiems“.

Bandė pateisinti programišius

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Maskva nėra susijusi su programišių atakomis, kuriomis buvo siekiama paveikti rinkimų kitose šalyse rezultatus, ir sakė, kad tokios atakos negali reikšmingai paveikti balsavimo.

V.Putinas: „Esu tvirtai įsitikinęs: jokie programišiai negali kardinaliai paveikti rinkimų kampanijos eigos kitoje šalyje. Visa tai niekaip neveikia rinkėjų sąmonės, žmonių sąmonės; jokia informacija nepaveiks galutinės išdavos – (rinkimų) galutinių rezultatų.“

„Esu tvirtai įsitikinęs: jokie programišiai negali kardinaliai paveikti rinkimų kampanijos eigos kitoje šalyje. Visa tai niekaip neveikia rinkėjų sąmonės, žmonių sąmonės; jokia informacija nepaveiks galutinės išdavos – (rinkimų) galutinių rezultatų“, – sakė V.Putinas per susitikimą su užsienio naujienų agentūrų vadovais.

„Mes valstybiniu lygiu tuo (kibernetinėmis atakomis) neužsiimame ir nesirengiame užsiimti. Priešingai, mes visaip stengiamės kovoti šalies viduje“, – pažymėjo jis.

V.Putinas pabrėžė, jog visai gali įsivaizduoti, kad „specialiai kažkas (tai) daro, kuria įvairių (programišių) atakų grandinę taip, kad tos atakos šaltiniu nurodytų Rusijos Federacijos teritoriją“.

„Su šiuolaikinėmis technologijomis tai galima daryti“, – pridūrė Rusijos lyderis.

Rusija atkakliai neigia kaltinimus, kad ji organizavo kibernetines atakas ir bandė daryti įtaką praėjusių metų JAV prezidento rinkimų kampanijos rezultatams respublikonų kandidato Donaldo Trumpo naudai.

D.Trumpas sako, kad bet kokie kaltinimai dėl slaptų jo rinkimų kampanijos susitarimų su Kremliumi yra „melagingos naujienos“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min