15min be reklamos
2022 11 30, 20:08

V.Putinas buvusį Kinijos lyderį Jiang Zeminą pavadino „brangiu“ Rusijos „draugu“

Prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pareiškė, kad buvęs Kinijos lyderis Jiang Zeminas, kuris buvo šlovinamas kaip didis komunistas revoliucionierius ir apie kurio mirtį kiek anksčiau pranešė Pekinas, buvo „brangus“ Rusijos „draugas“.
Jiang Zeminas, Vladimiras Putinas
Jiang Zeminas, Vladimiras Putinas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Kaip brangus mūsų šalies draugas, Jiang Zeminas neįkainojamai prisidėjo prie Rusijos ir Kinijos santykių vystymo ... šviesi tokio įtakingo politiko ir nuostabios asmenybės atmintis visam laikui liks mano širdyje“, – parašė V.Putinas Kremliaus pranešime cituojamame užuojautos laiške Kinijos lyderiui Xi Jinpingui.

Kinijos valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ pranešė, kad buvęs Kinijos lyderis Jiang Zeminas, vadovavęs šaliai transformacijų laikotarpiu nuo 9-ojo dešimtmečio pabaigos iki naujo tūkstantmečio pradžios, trečiadienį mirė.

Jam buvo 96 metai.

Jiang Zeminas atėjo į valdžią po Tiananmeno aikštės įvykių ir daugiausiai gyventojų turinčiai valstybei vadovavo per jos iškilimą pasaulinėje scenoje.

„Trečiadienį buvo paskelbta, kad Jian Zeminas mirė dėl leukemijos ir daugelio organų nepakankamumo Šanchajuje, 2022 metų lapkričio 30 dieną 12 val. 13 min. (6 val. 13 min. Lietuvos laiku), būdamas 96-erių“, – pranešė „Xinhua“.

Kai 1989-aisiais Jiang Zeminas Kinijos lyderio poste pakeitė Deng Xiaopingą, šalis dar buvo tik pradėjusi ekonomikos modernizavimą.

Tuo metu, kai 2003-aisiais jis pasitraukė iš prezidento pareigų, Kinija jau buvo tapusi Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) nare, sugebėjo užsitikrinti, kad 2008-ųjų vasaros olimpinės žaidynės vyktų Pekine, ir sparčiai artėjo prie supervalstybės statuso.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min