Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 16, 19:30

V.Putinas ir RT.Erdoganas – sąjungininkai, priešai, konkurentai?

Kitų metų rinkimams besiruošiantis Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas susiduria su politiniais sunkumais: jo šalies ekonomika ritasi žemyn, centrinis bankas beveik nebeturi valiutų, o milžiniška infliacija šiemet siekia apie 80 procentų.
Recepas Tayyipas Erdoganas ir Vladimiras Putinas Tik prenumeratoriams
Recepas Tayyipas Erdoganas ir Vladimiras Putinas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas irgi turi savų bėdų: karas Ukrainoje stringa, o griežtos ekonominės sankcijos smogė Rusijos pramonei ir kitoms ekonomikos šakoms.

Tokie iššūkiai kaip niekad suartino abu šiuos vyrus. Per pastarąsias tris savaites jie buvo susitikę du kartus, paskutinį kartą – praėjusį savaitgalį Sočyje, tikėdamiesi sumažinti savo pažeidžiamumą išplėtę partnerystę ir susitarę dėl ekonominio bendradarbiavimo, kurio vertė, pasak Turkijos vadovo manymu, sieks 100 milijardų JAV dolerių.

Tai santykiai, kelia nesklandumų R.T.Erdogano sąjungininkams NATO aljanse, nes jis V.Putinui praveria nemažą plyšį sankcijose, kurias Vakarai labai stengėsi sukurti, siekdami sutramdyti Rusijos agresiją Ukrainoje.

Kai kurie stebėtojai šiandien spėlioja, kur slypi tikrasis R.T.Erdogano lojalumas – ar jis paiso dar kieno nors, ar tik savo paties interesų?

Paaiškėjus derybų detalėms, dabar beveik neabejojama, kad kol kas glaudūs dviejų lyderių santykiai jiems yra abipusiai naudingi.

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min