2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
01 05 /19:40

V.Putinas nurodė paskelbti paliaubas Ukrainoje per stačiatikių Kalėdas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį nurodė paskelbti 36 valandų trukmės paliaubas Ukrainoje per stačiatikių Kalėdas, pranešė Kremlius.
sdlqconppiqpco-nh
Rusijos lyderis Vladimiras Putinas / „AP“/„Scanpix“

Tai pirmas kartas, kai Rusija skelbia visiškas paliaubas Ukrainoje nuo puolimo pradžios praėjusių metų vasario mėnesį.

Ukraina šio pareiškimo dar nekomentavo.

V.Putinas savo gynybos ministrui Sergejui Šoigu davė nurodymą paskelbti ugnies nutraukimo režimą, galiosiantį nuo sausio 6-osios 12 val. (11 val. Lietuvos laiku) iki sausio 7-osios 24 val. (23 val. Lietuvos laiku).

„Atsižvelgdamas į Jo Šventenybės patriarcho Kirilo kreipimąsi, pavedu Rusijos gynybos ministrui nuo šių metų sausio 6 dienos 12 val. iki šių metų sausio 7 dienos 24 val. įvesti paliaubų režimą palei visą šalių sąlyčio liniją Ukrainoje“, – sakoma V.Putino pareiškime, kurį išplatino jo spaudos tarnyba.

Tuo pat metu V.Putinas paragino Ukrainą per stačiatikių Kalėdas paskelbti paliaubas.

„Atsižvelgdami į tai, kad kovinių veiksmų zonose gyvena daug stačiatikių, raginame Ukrainos pusę paskelbti paliaubas ir leisti jiems dalyvauti pamaldose Kūčių vakarą ir Kalėdų dieną“, – sakoma jo pareiškime.

Rusijos propagandinis leidinys TASS, remdamasis Rusijos Federacijos Gynybos ministerijos pareiškimu, pranešė, kad Sergejus Šoigu įvykdė Putino įsakymą Kalėdoms įvesti vadinamąsias „paliaubas“.

„Šoigu davė nurodymus įvesti paliaubų režimą nuo sausio 6 d. 12:00 iki sausio 7 d. 24:00 visoje Ukrainos kovinėje linijoje“, – rašoma pranešime.

Anksčiau ketvirtadienį tokį raginimą paskelbė Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovas Kirilas, artimas V.Putino bendražygis, kuris yra vienas aktyviausių karo prieš Ukrainą palaikytojų ir ne kartą viešai teigiamai pasisakė apie vykdomą Rusijos agresiją kaimyninėje šalyje.

„Rusijos Ortodoksų Bažnyčia nėra pasaulinės ortodoksijos autoritetas ir veikia tik kaip „karo propagandistė“. Rusijos Ortodoksų Bažnyčia ragino vykdyti ukrainiečių genocidą, skatino masines žudynes ir reikalauja dar labiau militarizuoti Rusijos Federaciją. Todėl Rusijos Ortodoksų Bažnyčios pareiškimai apie „Kalėdų paliaubas“ yra ciniški spąstai ir propagandos elementas“, – teigė M.Podoliakas.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, anksčiau ketvirtadienį kalbėjęs telefonu su Rusijos vadovu, ragino V.Putiną paskelbti „vienašališkas paliaubas“ Ukrainoje.

Vėliau R.T.Erdoganas telefonu taip pat sakė V.Zelenskiui, kad Turkija yra pasirengusi tarpininkauti siekiant „ilgalaikės taikos“.

V.Putinas Turkijos lyderiui savo ruožtu pasakė, kad yra pasirengęs dialogui su Ukraina, jei Kyjivas kaip Rusijos pripažins jos pajėgų okupuotas teritorijas.

Rugsėjį Maskva surengė pseudoreferendumus keturiuose Ukrainos regionuose – Donecko, Luhansko, Zaporižios, Chersono – ir pareiškė, kad gyventojai nubalsavo už prisijungimą prie Rusijos, kuri vasarį užpuolė savo provakarietišką kaimynę.

Spalio pradžioje Kremliuje įvykusioje ceremonijoje V.Putinas oficialiai aneksavo šias teritorijas, nors jo pajėgos niekada jų visiškai nekontroliavo.

Jungtinės Tautos pasmerkė „bandymą neteisėtai aneksuoti“ Ukrainos žemes ir paragino tarptautinę bendruomenę „nepripažinti jokių Rusijos paskelbtų sienų pakeitimų“.

Sureagavo Kyjivas

Ukrainos prezidento kanceliarijos patarėjas Mychailo Podoliakas atmetė Rusijos lyderio Vladimiro Putino raginimus laikinai nutraukti ugnį stačiatikių Kalėdų proga.

Ukraina „nepuola svetimos teritorijos ir nežudo civilių“, o „savo teritorijoje naikina tik okupacinės kariuomenės narius“, tviteryje paskelbė M.Podoliakas.

Jis sakė, kad „laikinos paliaubos“ bus įmanomos tik tada, kai Rusija paliks okupuotas teritorijas.

M.Podoliakas pareiškė, kad V.Putino nurodymas paskelbti laikinas paliaubas – propaganda.

„Rusija visais įmanomais būdais stengiasi bent jau laikinai sumažinti kovos intensyvumą ir smūgių jos logistikos centrams intensyvumą, kad gautų laiko papildomai mobilizacijai, statyti didelius įtvirtinimus užgrobtose teritorijose ir pergrupuoti kariuomenę. To nebuvo galima padaryti jokiomis karinėmis priemonėmis. Todėl buvo pasitelkti standartiniai informaciniai triukai“, – įsitikinęs M.Podoliakas.

Jis mano, kad Rusija nori parodyti neva „humanistinį požiūrį į karą“ ir pabandyti įtikinti europiečius pradėti spausti Ukrainą. Taip Rusijos Federacija siekia „neatidėliotinų derybų, Rusijos ultimatumo priėmimo, naujos atsiskyrimo linijos“.

Ukraina teigia, kad niekada nesiderės su Rusija, kol ji yra valdoma Vladimiro Putino, vasario 24-ąją pasiuntusio rusų karius į kaimyninę šalį.

M.Podoliakas tviteryje rašė: „Tai jau tapo aksioma: kodėl neįmanoma derėtis su Rusija. Rusija (V.Putino asmenyje) po žodžiu „derybos“ siūlo Ukrainai ir pasauliui pripažinti jos „teisę užgrobti svetimas teritorijas“ ir „įtvirtinti teisinių pasekmių už masines žudynes svetimoje teritorijoje nebuvimą“. Tai kategoriškai nepriimtina.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min