Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 30d. 14:21 , Atnaujinta: 2020 birželio 30d. 15:40

V.Putinas ragina rusus per balsavimą paremti „stabilumą ir klestėjimą“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį paragino savo šalies piliečius dalyvauti visuotiniame balsavime dėl konstitucinių reformų, kad būtų užtikrintas valstybės „stabilumas, saugumas ir klestėjimas“.

Per kreipimąsi, kurį transliavo televiziją, V.Putinas teigė, kad rusai turėtų balsuoti už šalį, „kurią mes norime perduoti savo vaikams ir anūkams“, bet nepaminėjo kontroversiškos nuostatos, galinčios sudaryti sąlygas jam likti valdžioje iki 2036 metų.

Balsuojame už šalį, kurioje norime gyventi – su šiuolaikiniu švietimu ir sveikatos apsauga, su patikima piliečių socialine apsauga, efektyvia vyriausybe, kuri būtų atskaitinga visuomenei“, – kalbėjo V.Putinas.

Balsavimas dėl anksčiau šiemet pateiktų konstitucijos reformų, įskaitant siūlymą „anuliuoti“ ankstesnes V.Putino kadencijas, kad jis galėtų šį postą užimti dar dvi kadencijas, prasidėjo praėjusią savaitę ir turi baigtis trečiadienį.

Kiti pakete siūlomi pakeitimai sustiprintų prezidento ir parlamento galias, įtvirtintų pagrindiniame šalies įstatyme tradicines vertybes ir faktiškai uždraustų tos pačios lyties asmenų santuokas bei garantuotų piliečiams geresnius atlyginimus ir pensijas.

Balsavimą opozicija vadina neteisėtu ir neapsaugotu nuo klastojimo.

Parlamentas jau patvirtino konstitucijos pataisas, bet V.Putinas pabrėžė, kad jos įsigalios tik tokiu atveju, jei joms pritars dauguma rinkėjų.

„Galime užtikrinti stabilumą, saugumą, klestėjimą ir gerą gyvenimą tik per vystymąsi, tik kartu ir patys“, – sakė prezidentas.

„Prezidentas iki gyvos galvos“

Abeji parlamento rūmai jau patvirtino konstitucijos pataisas, bet V.Putinas pabrėžė, kad jos įsigalios tik tokiu atveju, jei joms pritars dauguma rinkėjų.

„Galime užtikrinti stabilumą, saugumą, klestėjimą ir gerą gyvenimą tik per vystymąsi, tik kartu ir patys“, – sakė prezidentas.

V.Putinas, kuris pirmąkart prezidentu buvo išrinktas 2000 metais, apie reformas paskelbė anksčiau šiemet. 2018 metų rinkimus jis laimėjo didžiule balsų persvara, o dabartinė jo kadencija baigsis 2024-aisiais.

Siūlymas dėl ankstesnių prezidento kadencijų anuliavimo buvo pateiktas paskutinę akimirką prieš įstatymų leidėjų balsavimą dėl reformų, o kritikai V.Putiną apkaltino siekiant tapti „prezidentu iki gyvos galvos“.

TASS nuotr./Vladimiras Putinas
TASS nuotr./Vladimiras Putinas

Iš pradžių balsavimą ketinta surengti balandžio 22-ąją, tačiau jį teko atidėti dėl koronaviruso protrūkio. Nauja data buvo paskirta V.Putinui pareiškus, kad epidemija jau pasiekė savo piką, netrukus pareigūnai ėmė skelbti apie mažėjančius naujų užsikrėtimo atvejų skaičius.

Beveik neabejojama, kad reformoms bus pritarta, o Rusijos valstybinė sociologinių tyrimų agentūra VCIOM pirmadienį paskelbė balsavusiųjų apklausos rezultatus, rodančius kad 76 proc. rusų remia pasiūlytas konstitucines reformas.

VCIOM apklausė daugiau kaip 163 tūkst. rinkėjų 25 regionuose ir maždaug 70 proc. apklaustųjų sutiko nurodyti, kaip balsavo.

Kremliaus kritikai savo ruožtu smerkia šį balsavimą kaip farsą ir kaltina vyriausybę rizikuojant piliečių gyvybėmis, Rusijoje tebesitęsiant koronaviruso protrūkiui.

Dažnai per televiziją rodomose reklamose rusų prašoma balsuoti, neminint išlygos, kuria iš esmės V.Putino kadencijos Kremliuje vėl būtų skaičiuojamos nuo nulio.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai: 5

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

11:55
26:29
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie 15min