Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Putinas žada nesikišti į Ukrainos reikalus ir laikytis susitarimų dėl paskolos, net jei valdžią perimtų opozicija

Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo, kad Rusija laikysis 15 mlrd. dolerių paskolos Ukrainai teikimo sąlygų, net jeigu į valdžią ateitų opozicija.

Ukrainai suteiktas kreditas ir mažesnės kainos rusiškoms dujoms išliks, nesvarbu, kas bus valdžioje Kijeve, nurodė V.Putinas.

„Tiesiai jums pasakysiu iš karto atsakymą į jūsų klausimą: ar mes peržiūrėsime mūsų susitarimus dėl kreditų ir energetikos, jeigu į valdžią ateis opozicija? Neperžiūrėsime“, – pareiškė jis antradienį per spaudos konferenciją po ES ir Rusijos viršūnių susitikimo.

Ukrainai suteiktas kreditas ir mažesnės kainos rusiškoms dujoms išliks, nesvarbu, kas bus valdžioje Kijeve, nurodė V.Putinas

Ukrainai suteiktas kreditas ir mažesnės kainos rusiškoms dujoms išliks, nesvarbu, kas bus valdžioje Kijeve, nurodė jis.

„Mes remiamės tuo, kad ir tas kreditas, apie kurį mes kalbėjome, ir etapais mažinamos energijos išteklių, dujų, kainos pirmiausia yra susijusios su būtinybe ir noru palaikyti ne kokią nors vyriausybę, o Ukrainos liaudį“, – pareiškė V.Putinas.

„Turime tokį posakį: kai ponai pešasi, mužikai į kaulus gauna, – sakė Rusijos prezidentas. – Kitaip sakant, visuomet nukenčia paprastas pilietis. Mes labai norėtume, kad našta eiliniam piliečiui būtų minimali“.

Rusija nesikiš į Ukrainos vidaus reikalus

Rusija nesikiš į Ukrainos vidaus reikalus, nes kuo daugiau tarpininkų, tuo daugiau ir problemų, sakė Rusijos prezidentas V.Putinas po ES ir Rusijos viršūnių susitikimo.

„Apie patarimus Ukrainai, kaip ir ką daryti. Manau, kad Ukrainos liaudis pati sugebės išsiaiškinti. bet kuriuo atveju, Rusija niekada į tai nesikiš“, – pareiškė jis per spaudos konferenciją.

„Manau, kad Ukrainos liaudis pati sugebės išsiaiškinti. bet kuriuo atveju, Rusija niekada į tai nesikiš“, – pareiškė V.Putinas per spaudos konferenciją

„Manau, kad Ukrainos liaudis pati sugebės išsiaiškinti. bet kuriuo atveju, Rusija niekada į tai nesikiš“, – pareiškė V.Putinas

„Galiu įsivaizduoti, kaip mūsų partneriai Europoje reaguotų, jeigu krizės įkarštyje, pavyzdžiui, Graikijoje ar Kipre per vieną antieuropinių mitingų pasirodytų mūsų užsienio reikalų ministras ir imtų reikšti kokius nors raginimus, – kalbėjo V.Putinas. – Mes manome, kad tai iš esmės yra ne itin gerai, o, turint omenyje atitinkamą Rusijos ir Ukrainos santykių specifiką, mums tai tiesiog nepriimtina ir neįmanoma“.

Atsakydamas į klausimą apie galimą Rusijos tarpininkavimo Ukrainoje vaidmenį, jis atsakė nesąs tikras, kad Ukrainai to reikia.

„Nežinau, ar Ukrainai reikia tokio tarpininkavimo, – abejoja V.Putinas. – Jeigu jiems reikia, jie turi tai pasakyti. Bet man atrodo, kad, kuo daugiau tarpininkų, tuo daugiau problemų. Turime tokį posakį: septynios auklės – vaikas be galvos“.

ES smerkia smurtą Ukrainoje, ragina nubausti kaltininkus, tikisi santykių su Rusija gerėjimo

Europos Sąjunga smerkia smurtą Ukrainoje ir ragina nubausti tuos, kurie kalti dėl šio smurto, pareiškė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy (po ES ir Rusijos viršūnių susitikimo.

„Mes griežtai smerkiame smurtą Ukrainoje; raginame laikytis rimties, susirinkimų ir žodžio laisvės“, – sakė jis.

„Mes griežtai smerkiame smurtą Ukrainoje; raginame laikytis rimties, susirinkimų ir žodžio laisvės“, – sakė H.Van Rompuy

„Padėtis turi atitikti tikro dialogo tarp valdžios, opozicijos ir visuomenės plotmę“, – pažymėjo H.Van Rompuy ir pridūrė, kad didžiausia atsakomybė dėl to tenka Ukrainos valdžiai.

Jis taip pat išreiškė viltį, kad abi pusės, ES ir Rusija, sugebės grįžti prie pažangos santykiuose.

„Aš dėkoju prezidentui (Vladimirui) Putinui už atvirą, sąžiningą pasikeitimą nuomonėmis visais klausimais, – pažymėjo H.Van Rompuy. – Esu įsitikinęs, kad ES ir Rusija šiuo pagrindu ir toliau tęs darbą ateinančiais mėnesiais, ir mes galėsime vėl pasiekti pažangos mūsų santykiuose, ir patvirtinsime tai kitame viršūnių susitikime Sočyje“.

H.Van Rompuy per spaudos konferenciją nurodė, kad apie Asociacijos sutartis su Europos Sąjunga esamą įvairių interpretacijų ir klaidingų įsivaizdavimų. Todėl sutarta tęsti dvišales konsultacijas ekspertų lygmeniu apie Rytų partnerystės programą ir ekonomines pasekmes abime pusėms.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min