15min be reklamos
Publikuota 2022 09 24, 11:00

V.Putino dešiniosios rankos šeima turi savo rojų Estijoje, kurio sankcijos nepasiekė

Tarp kuklių Estijos Lohusalu vietovėje esančių sodybų į akis krinta didelis pilkas namas, kuris priklauso Rusijos prezidento Vladimiro Putino administracijos vadovo Antono Vaino motinai. Aukšto rango V.Putino pareigūnas yra įtrauktas į ES sankcijų sąrašą. Estijos leidinys „Postimees“ aiškinasi, kaip A.Vaino įgijo nuosavybės teisę į šį namą, ar jo motina yra oficiali savininkė ir ar bus taikomos sankcijos?
Antono Vaino šeimai priklausantis vasarnamis Estijoje Tik prenumeratoriams
Antono Vaino šeimai priklausantis vasarnamis Estijoje / AFP/„Scanpix“ ir Eero Vabamägi/Postimees nuotr.

Anksčiau Estijos žiniasklaida rašė apie kažkokią Lohusalu vietovėje esančią sodybą, tariamai priklausančią Antono Vaino tetai Tatjanai Ježevskajai. Tuo metu buvo padaryta nedovanotina klaida, nes iš tiesų T.Ježevskaja yra Kremliuje dirbančio esto motina. Tai patvirtina ir nepriklausomi Rusijos žurnalistai, ir genealogijos svetainė „Geni“. Galbūt painiava kilo dėl Tatjanos antrosios santuokos, po kurios ji pakeitė pavardę.

Anksčiau toje vietoje stovėjo kuklus medinis vasarnamis, priklausęs Karlui Vaino, Estijos komunistų partijos vadovui ir, beje, Antono Vaino seneliui. Privatizavimo metu vasarnamis atiteko Erikui Galinskiui, Antono Vaino seneliui iš motinos pusės.

2004 m., dar būdamas gyvas, E.Galinskis sklypą perleido Antonui Vaino, kuris savo ruožtu 2014 m. jį perleido savo motinai T.Ježevskajai (prisiminkime, kad 2014 m. Rytų Ukrainoje prasidėjo karas, Rusija aneksavo Krymą, o Vakarai įvedė pirmąsias sankcijas Rusijai). Tada senasis vasarnamis buvo nugriautas, o jo vietoje pastatytas dviejų aukštų namas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Antonas Vaino (dešinėje), Vladimiras Putinas ir Sergejus Ivanovas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Antonas Vaino (dešinėje), Vladimiras Putinas ir Sergejus Ivanovas

Nekilnojamojo turto plotas – 4432 m2. Name yra garažas, aukšti langai nuo grindų iki lubų ir terasa su vaizdu į mišką. Kaimyninių namų šioje vietovėje nedaug ir jie kur kas kuklesni nei A.Vaino šeimos vasarnamis. Iki jo gali privažiuoti tik kaimynai – kelias yra privatus, o prie įvažiavimo yra užtvaras. Sklypą supa vaizdingas pušynas. Nuo namo iki Baltijos jūros paplūdimio – 300 metrų. „Postimees“ žurnalistas, savo akimis matęs sklypą, gali tik pavydėti A.Vaino: vieta iš tiesų labai graži.

Eero Vabamägi/Postimees nuotr./Antono Vaino šeimai priklausantis vasarnamis Estijoje
Eero Vabamägi/Postimees nuotr./Antono Vaino šeimai priklausantis vasarnamis Estijoje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min