Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Putino propaganda perspjovė save: saujelė lietuvių ir lenkų pavergs visą Ukrainą

Rusija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos valstybiniame televizijos kanale „Rossija 24“ ir toliau liejasi melas ir dezinformacija. Vienoje iš kanalo transliuojamų laidų buvo pareikšta, kad formuojamas bendras Ukrainos, Lenkijos ir Lietuvos karinis junginys reiškia dviejų NATO priklausančių valstybių karinių dalinių įvedimą į Aljansui nepriklausančią Ukrainą.

Laidoje kalbinta politologė Veronika Krašenikova teigė, kad formuojamos brigados slaptas tikslas yra NATO pajėgų įvedimas į Ukrainą, o toks žingsnis neva yra Kijevo valdžios „pasidavimas NATO ir Lenkijai“.

Kalbinta „ekspertė“ pareiškė, kad lenkai oficialiame savo valstybės pavadinime vartoja žodį „Rzeczpospolita“, o tai, anot jos, reiškia, kad Lenkija savo užsienio politika siekia susigrąžinti ankščiau šaliai priklausiusias kitų valstybių teritorijas, tarp jų ir Ukrainą.

„Ekspertė“ pareiškė, kad lenkai oficialiame savo valstybės pavadinime vartoja žodį „Rzeczpospolita“, o tai, anot jos, reiškia, kad Lenkija siekia susigrąžinti ankščiau šaliai priklausiusias teritorijas, tarp jų ir Ukrainą.

V.Krašenikova taip pat pridūrė, kad JAV neva pritaria Varšuvos siekiui patenkinti savo teritorines ambicijas, bet už tai ji privalo tapti „Vašingtono agentu regione“.

Laidoje taip pat buvo padaryta išvada, kad Lenkijos karių brigada prisidėtų prie to, kad lenkai perimtų Ukrainos kontrolę, o „po vienos lenkų brigados sektų ir kitos“.

Lenkai ir lietuviai Ukrainą „okupuoja“ jau nuo 2008 m.

Apie bendrą Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos batalioną kalbama jau mažiausiai nuo 2008 m., tačiau toliau kalbų kol kas nepasistūmėta.

Šiemet iškelta idė­ja at­nau­jin­ti bend­ros Lie­tu­vos, Len­ki­jos ir Ukrai­nos bri­ga­dos (LIT­PO­LUKRB­RIG) kūrimą. Lenkija ir Lietuva jau senokai pasiruošusios įgyvendinti šią idėją, buvo laukiama Ukrainos apsisprendimo.

Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas aiškino, kad trišalė brigada pirmiausia užsiimtų planavimu, dokumentų rengimu. Taip pat kariai dalyvautų bendruose mokymuose, karinėse misijose. Esą kol kas svarstoma įsteigti LITPOLUKRBRIG štabą, kuris įsikurtų Lenkijos mieste Liubline.

„Iš Lietuvos galbūt deleguotume 5-6 karininkus. Apie konkretesnę veiklą daugiau galėsiu pasakyti, kai galutinai sutarsime ir bus pasirašyti dokumentai. Dabar yra tik dar vienas ukrainiečių pasirengimo kurti ir įgyvendinti šį projektą patvirtinimas gynybos ministro lygiu. Matyt, ten žodį taip pat turėtų pasakyti Ukrainos Rada, tada galėtume kalbėti apie projekto pradžią“, – aiškino ministras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min