Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 9d. 14:49

V.Putino sūnėno istorija: iš darbo statybose ir fotoateljė – į milijardierius

Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas

Rusijos prezidento Vladimiro Putino pusseserės sūnus 51 metų Michailas Šelomovas gali turėti turto už 1 mlrd. 250 mln. JAV dolerių, remiantis leidiniu „Projekt“ skelbia „Radijo svoboda“ interneto svetainė. Tapęs milijardieriumi buvęs fotoateljė darbuotojas tebegyvena kukliame būste Sankt Peterburgo pakraštyje ir pats rūpinasi obelimis kaime, kuriame gimė V.Putino motina.

Kaip, remiantis leidiniu „Projekt“, rašoma „Radijo svoboda“ interneto svetainėje, M.Šelomovas pagal išsilavinimą yra optikos inžinierius. Tačiau pagal specialybę nedirbo nė dienos.

Jis dirbo statybose ir fotografu fotoateljė, kol 2002 metais neįsidarbino įmonės „Sovcomflot“ (Rusijos jūrų laivybos bendrovė, kuri specializuojasi naftos ir suskystintų gamtinių dujų gabenimo srityje) Sankt Peterburgo biure „įvairių klausimų specialistu“.

Pirko akcijų iš „Gazprom“

Kaip rodo leidinio „Projekt“ surinkta informacija, skelbiama „Radijo svoboda“ interneto svetainėje, 2004 metais iš Rusijos dujų milžinės „Gazprom“ nusipirkęs 13,5 proc. draudimo įmonės „Sogaz“ akcijų, M.Šelomovas pradėjo verslą.

Scanpix/Sputnik nuotr./„Gazprom“ pastatas
Scanpix/Sputnik nuotr./„Gazprom“ pastatas

M.Šelomovo įmonė už šias akcijas turėjo sumokėti apie 14 mln. JAV dolerių.

Laikraštis „Vedomosti“ rašė, kad 2007 metais V.Putino sūnėnas tapo banko „Rossija“, priklausančio senam V.Putino bičiuliui Jurijui Kovalčiukui, bendrasavininku.

2007 metais V.Putino sūnėnas tapo banko „Rossija“, priklausančio senam V.Putino bičiuliui Jurijui Kovalčiukui, bendrasavininku.

Kitas banko „Rossija“ akcijų paketas M.Šelomovui priklauso per įmonę „Platinum“. Ji per nuosavybę buvo susijusi su įmonėmis, valdančiomis degtinės „Putinka“ prekinį ženklą.

„Scanpix“/AP nuotr./Vladimiras Putinas
„Scanpix“/AP nuotr./Vladimiras Putinas

Viena šių bendrovių susijusi su V.Putino draugu violončelininku Sergejumi Rolduginu ir banku „SMP Bank“, priklausančiu kitiems dviem Rusijos prezidento aplinkos žmonėms – Arkadijui ir Borisui Rotenbergams.

Priklauso ne tik banko akcijos

Turtingiausių Rusijos verslininkų reitinge V.Putino sūnėnas galėtų užimti 81 vietą.

abr.ru nuotr./Bankas „Rossija“
abr.ru nuotr./Bankas „Rossija“

Leidinio „Projekt“ skaičiavimais, dabar M.Šelomovui priklauso 8 procentai banko „Rossija“ akcijų, įmonė „Sogaz-Nedvizhimost“ ir pusė bendrovės „Igora Drive“, pastačiusios lenktynių kompleksą Priozerskio rajone Leningrado srityje.

Taip pat jis valdo didžiausios draudimo bendrovės „Sogaz“ akcijas.

Leidinio „Projekt“ skaičiavimais, verslininko turtas vertinamas daugiau kaip milijardu JAV dolerių. Tiek pat V.Putino sūnėno turtą yra įvertinęs ir žurnalas „Forbes“, rašo „Radijo svoboda“.

Prižiūri obelis V.Putino mamos tėviškėje

Pats M.Šelomovas, panašu, gyvena labai kukliai, nurodoma remiantis leidiniu „Projekt“ parengtoje „Radijo svoboda“ publikacijoje.

Du kartus per savaitę jis atvažiuoja į Rusijos Federalinės apsaugos tarnybos saugomą kaimą, kuriame gimė V.Putino motina, ir ten rūpinasi obelimis.

Kieme stovi pirtis ir milijardieriaus pastatytas lauko tualetas.

Du kartus per savaitę jis atvažiuoja į Rusijos Federalinės apsaugos tarnybos saugomą kaimą, kuriame gimė V.Putino motina, ir ten rūpinasi obelimis.

Likusį laiką M.Šelomovas gyvena Sankt Peterburge. Jo butas – miesto pakraštyje.

2017 metais televizijos kanalas „Dozhd“ nekilnojamąjį turtą įvertino 18 mln. rublių. Tai yra maždaug trijų dienų V.Putino sūnėno pajamos.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas atostogauja
AFP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas atostogauja

Ar tai reiškia, kad verslininkas yra tik nominalus turto savininkas, leidinys „Projekt“, pasak „Radijo svoboda“, nenurodo.

Ar tai reiškia, kad verslininkas yra tik nominalus turto savininkas, leidinys „Projekt“ nenurodo.

Komentarai: 12

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min