2023 01 25, 07:02

V.Zelenskis: į korupcijos skandalus įsivėlusių pareigūnų atleidimas buvo reikalingas

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį pareiškė, kad kelių aukščiausio rango pareigūnų atleidimas po didelio korupcijos skandalo, susijusio su Rusijos invazija, buvo „reikalingas“.
Volodymyras Zelenskis
Volodymyras Zelenskis / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

„Tai sąžininga, reikalinga mūsų gynybai ir tai padeda mums suartėti su Europos institucijomis“, – sakė jis savo vakarinėje kalboje.

„Mums reikia stiprios valstybės, o Ukraina tokia ir bus“, – pridūrė V.Zelenskis.

Keli Ukrainos aukšto rango pareigūnai antradienį paskelbė atsistatydinantys, šalies Gynybos ministeriją supurčius maisto įsigijimo skandalui, o prezidentūrai įspėjus dėl kovos su korupcija priemonių.

Ukrainoje jau seniai paplitusi korupcija, taip pat ir tarp politinio elito, tačiau pastangas išgyvendinti korupciją užgožė vasario mėnesį prasidėjęs plataus masto Maskvos puolimas.

Kyjivo sąjungininkės Vakarų šalys, skyrusios milijardus dolerių finansinės ir karinės paramos, jau daugelį metų reikalauja antikorupcinių reformų, kartais – kaip išankstinės pagalbos sąlygos.

Tarp atsistatydinusių pareigūnų yra gynybos viceministras Vjačeslavas Šapovalovas, kuris buvo atsakingas už logistinę paramą kariuomenei.

Apie jo pasitraukimą paskelbusi Gynybos ministerija kiek anksčiau sulaukė kaltinimų, kad pasirašė sutarčių dėl maisto išpūstomis kainomis.

Praėjusią savaitę vietos žiniasklaidos pranešimuose ministerija buvo apkaltinta pasirašiusi sutartį, pagal kurią pagrindinių maisto produktų kainos yra „du ar tris kartus didesnės“ už šiuo metu galiojančias kainas.

Nors pavadino kaltinimus nepagrįstais, ministerija nurodė, kad pasitraukus V.Šapovalovui „bus išsaugotas visuomenės ir tarptautinių partnerių pasitikėjimas“.

Prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Kyrylas Tymošenka irgi yra tarp atsistatydinančiųjų.

Socialiniuose tinkluose K.Tymošenka pranešė įteikęs atsistatydinimo pareiškimą ir padėkojo prezidentui už „pasitikėjimą ir galimybę daryti gerus darbus kiekvieną dieną ir kiekvieną minutę“.

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Kyrylas Tymošenka
ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Kyrylas Tymošenka

Jis paskelbė savo nuotrauką – joje jis laiko ranka rašytą atsistatydinimo pareiškimą – bet sprendimo, kuris buvo patvirtintas prezidento įsaku, priežasčių nenurodė.

Darbo prezidentūroje metu K.Tymošenką buvo įtraukę keli skandalai. Pernai spalį jis buvo kaltinamas tuo, kad naudojosi automobiliu, padovanotu Ukrainai humanitariniams tikslams.

Antradienį taip pat pasirodė Ukrainos Generalinės prokuratūros pranešimas, kad atsistatydina generalinio prokuroro pavaduotojas Oleksijus Symonenka. Daugiau detalių nebuvo pateikta.

O.Symonenka neseniai buvo apkaltintas dėl atostogų Ispanijoje, pranešta, kad jis naudojosi vienam ukrainiečių verslininkui priklausančiu automobiliu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min