Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 21d. 15:46 , Atnaujinta: 2019 liepos 21d. 17:56

V.Zelenskis: naujoji Rada pirmiausia svarstys valdininkų neliečiamybės panaikinimą

Volodymyras Zelenskis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Volodymyras Zelenskis

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį sakė, kad įstatymo projektas dėl valstybės pareigūnų neliečiamybės panaikinimo bus tarp pirmųjų projektų, kuriuos svarstys naujos sudėties parlamentas.

„Bus tarp pirmųjų, nes bus ne vienas projektas, kurį naujoji Rada svarstys pirmąją dieną. Mums reikia pagaliau panaikinti neliečiamybę“, – balsuodamas Kijeve žurnalistams sakė V.Zelenskis.

Naujoji Aukščiausioji Rada privalo asocijuotis su sąžiningumu ir efektyvumu, sakė jis. „Ji privalo būti sąžininga ir dirbanti“, – sakė V.Zelenskis.

Jis taip pat sakė, kad jau konsultuojasi su kai kuo, ką norėtų matyti kandidatu į ministro pirmininko postą, ir prasitarė, kad galvoja apie profesionalų ekonomistą be politinės patirties.

„Ministras pirmininkas... privalo būti ekonomistas, kuris yra tikras profesionalas ir yra be jokios politinės dimensijos (praeities). Labai norėčiau, kad tai būtų visiškai nepriklausomas žmogus, kuris niekada nebuvo premjeras, parlamento pirmininkas ar frakcijos seniūnas. Matau tokį žmogų. Jeigu atvirai, jau konsultuojuosi ir kalbuosi... su kai kuriais žmonėmis“, – žurnalistams sakė V.Zelenskis.

Sekmadienį Ukrainoje vyksta pirmalaikiai parlamento rinkimai, kuriuos V.Zelenskis sušaukė siekdamas į valdžią atvesti politikos naujokų ir konsoliduoti savo galią.

Ukrainoje vykstant parlamento rinkimams šalyje pradėtas 21 tyrimas dėl pažeidimų. Tačiau apskritai padėtis šalyje yra rami, skelbia Vidaus reikalų ministerija.

Sekmadienį surengtoje trumpoje spaudos konferencijoje Ukrainos vidaus reikalų ministerijos patarėjas Zorianas Škiriakas pranešė, kad 15 val. duomenimis, policija surašė 24 administracinės teisės pažeidimo protokolus ir pradėjo 21 tyrimą dėl baudžiamojo pobūdžio pažeidimų.

Pareigūno teigimu, 12 bylų yra susiję su neteisėtu rinkimų biuletenio panaudojimu, trys – su rinkėjų papirkimu, du – su kliudymu pasinaudoti rinkimų teise, o vienas – dėl teroro akto.

„Iš viso nuo rinkimų kampanijos pradžios gauta 8565 pranešimai, susiję su rinkimų procesu, įskaitant 1225 šiandien. Iš viso pradėtos 386 bylos, – nurodė pareigūnas. – Apskritai su rinkimų procesu susijusi padėtis, remiantis 15 val. duomenimis, buvo rami.“

Iki 16 val. vietos ir Lietuvos laiku balsavo 35,77 proc. rinkėjų, rodo Centrinės rinkimų komisijos duomenys iš 103 apygardų iš 199.

Remiantis šiais duomenimis, Vinycios srityje balsavo 36,43 proc., Voluinės – 36,06 proc., Dnipro – 38,45 proc., Donecko – 35,57 proc., Žytomyro – 36,69 proc., Užkarpatės – 21,82 proc., Zaporožės – 38,39 proc., Ivano-Frankivsko – 31,07 proc., Kijevo – 37,29 proc., Kirovohrado – 39,21 proc., Luhansko – 38,13 proc., Lvovo – 34,69 proc., o Mykolajivo – 34,49 procento rinkėjų.

Odesos srityje rinkėjų aktyvumas siekė 33,05 proc., Polatvos – 40 proc., Rivnės – 35,29 proc., Sumų – 37,42 proc., Ternopilio – 34,93 proc., Charkovo – 37,49 proc., Chmelnyckio – 41,08 proc., Čerkasų – 38,15 proc., Černivcių – 27,91 proc., Černigovo – 42,68 proc., Chersono – 32,37 proc., Kijevo mieste – 34,86 procento.

Donecko srityje policija tikrina informaciją apie esą keturiolikos rinkimų apylinkių užminavimą, pranešė Ukrainos vidaus reikalų ministerija.

„Donecko srities Torecko mieste buvo gautas pranešimas apie esą visų 14 apylinkių užminavimą šiame mieste. Šiuo metu Nacionalinės policijos padaliniai imasi visų būtinų priemonių šiai informacijai patikrinti“, – per trumpą spaudos konferenciją Kijeve sakė Ukrainos vidaus reikalų ministerijos patarėjas Zorianas Škiriakas.

Jo teigimu, evakuacija šiose apylinkėse nebuvo vykdoma.

Ukrainiečiai Lietuvoje taip pat balsuoja parlamento rinkimuose

Lietuvoje gyvenantys ar viešintys ukrainiečiai sekmadienį balsuoja šalies Aukščiausiosios Rados rinkimuose.

Pareikšti valią iš anksto užsiregistravo kiek daugiau nei 3 tūkst. Ukrainos piliečių.

Balsavimas vyksta puošnioje salėje Ukrainos ambasadoje Vilniuje.

Procesą stebi keliolika tautiniais rūbais apsirengusių rinkimų komisijos narių, pačios balsadėžės yra papuoštos Ukrainos herbais, o balsavimo kabinos – geltonomis ir mėlynomis – vėliavos spalvų užuolaidomis.

Vidurdienį savo balsą atidavusi 32 metų rinkos tyrimų bendrovėje dirbanti Kateryna Sinkevičienė teigė balsavusi už prezidento Volodymyro Zelenskio partiją „Liaudies tarnas“.

„Pamatėm, kiek žmonių juo pasitikėjo ir dabar norisi, kad jis galėtų savo visus pažadus ir reformas įgyvendinti“, – BNS sakė Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus žmona.

Tuo metu 52-ejų Konstantinas Lupalas savo balsą atidavė buvusio prezidento Petro Porošenkos partijai „Europietiškas solidarumas“.

„Aš dirbu Europoje. Noriu, kad ir žmonės Ukrainoje gyventų taip, kaip aš gyvenu Europoje“, – BNS teigė vairuotoju dirbantis vyras.

Balsą už P.Porošenkos partiją atidavė ir 51-erių Irina Rogačevskaja.

„Mes gyvename Lietuvoje ir tikime Ukraina, norime, kad ten būtų geriau, kad šalis siektų narystės Europos Sąjungoje ir NATO“, – sakė pedagoge dirbanti moteris.

Tuo metu pensininkė Anika neatskleidė savo pasirinkimo, tačiau moteris teigė norinti, kad jos gimtinėje nebebūtų karo.

„Balsavau už Ukrainą be karo, taip pat ir už tai, kad ukrainiečiai geriau gyventų“, – teigė 77-erių moteris.

Rinkimų komisijos atstovas Mykola Dziadzinas BNS sakė, kad rinkimai vyksta sklandžiai, tačiau kol kas balsuoti atėjo mažiau žmonių nei per praėjusius prezidento rinkimus.

„Galbūt vakare ateis daugiau žmonių, kai grįš nuo ežerų, iš sodų. Per pirmas rinkimų valandas balsavo kiek mažiau nei tokiu pačiu metu per praėjusius prezidento rinkimus“, – sakė M. Dziadzinas.

Pernai imigrantais Lietuvoje pripažinti beveik 6 tūkst. ukrainiečių. Tai reiškia, kad Lietuvoje jie gyvena ilgiau nei metus. Laikinam darbui į Lietuvą pernai atvyko daugiau nei 31 tūkst. ukrainiečių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min