Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaikžudyste prieš 30 metų apkaltinta australė vėl siekia teisingumo

1980-ųjų fotografijoje įamžinta vėliau dingusi Azaria Chamberlain su savo motina Lindy.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / 1980-ųjų fotografijoje įamžinta vėliau dingusi Azaria Chamberlain su savo motina Lindy.
Šaltinis: BNS
0
A A

Moteris, prieš tris dešimtmečius Australijoje neteisingai apkaltinta nužudžiusi savo dukrelę, kuri paslaptingai dingo per šeimos išvyką į gamtą, antradienį pareikalavo išduoti mergaitės mirties liudijimą, kuriame būtų nurodyta, kad ją sudraskė šuo dingas.

Mergaitės motina Lindy Chamberlain-Creighton savo tinklalapyje antradienį paskelbė atvirą laišką, ragindama prisiminti lygiai prieš 30 metų įvykusį incidentą, kai jos šeima stovyklavo netoli raudono akmens monolito Uluru atokioje Australijos centrinėje dalyje.

„Mūsų šeima visada prisimins, kad šią dieną tiesa buvo apdrabstyta purvu ir sutrypta, – rašo moteris. – Tačiau dar svarbiau, kad šią dieną mūsų šeima buvo amžiams išdraskyta, nes netekome savo gražiosios mažylės Azarios.“

Vienas paslaptingiausių ir ilgiausiai neišaiškintų nutikimų Australijoje sulaukė didelio tarptautinio dėmesio ir įkvėpė kino kūrėjus. Apie mažylės dingimą 1988 metais buvo sukurtas filmas „Šauksmas tamsoje“ („A Cry in the Dark“), o jame L.Chamberlain vaidinusi aktorė Meryl Streep buvo nominuota JAV kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimui.

Motina nuolat tvirtino, kad prieš pasigesdama Azarios mačiusi prieblandoje nuo palapinės nubėgantį dingą. Tačiau moteris nepastebėjo, ar šuo ką nors nešėsi nasruose.Po šio incidento koroneris iš pradžių nustatė, kad devynių savaičių mergaitę nusinešė dingas, tačiau vėliau ši išvada buvo pakeista, o motinai pateikti kaltinimai dėl vaikžudystės.

1982 metais Lindy buvo nuteista kalėti iki gyvos galvos, tačiau po ketverių metų paleista radus Azarios drabužių skiautę, patvirtinusią motinos teiginį, jog vaiką sudraskė laukinis šuo.

Karališkoji komisija 1987 metais reabilitavo Chamberlainus, tačiau 1995-aisiais atlikęs kitą tyrimą koroneris nesugebėjo paskelbti oficialios išvados dėl Azarios Chamberlain likimo.

L.Chamberlain, kuri vėliau išsiskyrė ir ištekėjo už amerikiečio Johno Creightono, savo atvirame laiške nenurodė, ar oficialiai paprašė iš naujo nagrinėti jos bylą.

„Ji (Azaria) nusipelnė teisingumo, – rašo motina. – Atsižvelgiant į visus (Karališkajai) komisijai pateiktus įrodymus, tai turėtų būti atspindėta jos mirties liudijime, o ne atvirose išvadose, kaip yra dabar... Kyla klausimas: ar jie iš tiesų siekia tiesos, ar yra pernelyg užsispyrę arba išdidūs, kad pripažintų padarytą klaidą?“

Motina nuolat tvirtino, kad prieš pasigesdama Azarios mačiusi prieblandoje nuo palapinės nubėgantį dingą. Tačiau moteris nepastebėjo, ar šuo ką nors nešėsi nasruose.

Savo ilgame laiške, adresuotame „nešališkiems australams“, L.Chamberlain-Creighton sakė „atleidusi visiems, prisidėjusiems prie pastarųjų 30 metų fiasko, ir visuomenei, labai trokštančiai tikėti blogiausiu ir skleisti siaubingus gandus“.

Aborigenė Barbara Tjikatu, tradicinė Uluru sergėtoja ir vienintelė, tebegyvenanti iš vietos pėdsekių, dalyvavusių Azarios paieškose mergaitės dingimo naktį, antradienį televizijai „Ten Network“ sakė nė kiek neabejojusi, kad vaiką išsinešė dingas.

B.Tjikatu pasakojo pastebėjusi smėlyje dingo pėdsakų, vedančių tolyn nuo Chamberlainų palapinės, taip pat mačiusi Lindy, kuri verkdama ieškojo dingusios dukrelės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min