Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 02, 17:41

Vaizdo įraše – Ukrainos smūgis Rusijos pajėgų likučiams Gyvačių saloje

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Valerijus Zalužnas socialiniuose tinkluose pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota, kaip Ukrainos kariuomenė iš oro atakuoja Rusijos pajėgų likučius Gyvačių saloje.
Gyvatės sala Ukrainoje
Gyvačių sala Ukrainoje, asociatyvinė nuotr. / Vikipedijos nuotr.

„Mes „padėjome“ okupantams evakuoti jų įgulos likučius iš mūsų salos. Ten nebėra rusiškos dvasios kvapo“, – feisbuke rašo V.Zalužnas.

Kiek anksčiau, praėjus vos parai po Maskvos paskelbimo apie pajėgų išvedimą iš Gyvačių salos, Ukrainos kariuomenė apkaltino Rusiją subombardavus tą teritoriją fosforo bombomis.

Rusijos gynybos ministerija ketvirtadienį pareiškė, kad atsitraukimas iš Gyvačių salos, esančios netoli Ukrainos pietinio Odesos uostamiesčio, yra „geros valios ženklas“, turintis pademonstruoti, kad Maskva netrukdo Jungtinių Tautų pastangoms organizuoti apsaugotą grūdų eksportą Juodąja jūra iš Ukrainos.

Ukrainiečių kariuomenė penktadienį savo ruožtu kaltino Rusiją „negerbiant net ir savo pareiškimų“.

Prie pranešimo pridėtame vaizdo įraše matyti lėktuvas, mažiausiai dukart numetantis bombas ant salos ir iškylančios baltų dūmų juostos.

Šaudmenys su fosforo užtaisais, sprogdami paskleidžiantys tirštų baltų dūmų debesis, yra padegamieji ginklai, kuriuos naudoti prieš civilius draudžia tarptautinė konvencija. Visgi šie ginklai gali būti naudojami prieš karinius taikinius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min