Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 30d. 07:48 , atnaujinta: 2013 gruodžio 30d. 15:58

Vaizdo kameros užfiksavo, kaip Volgogrado geležinkelio stotyje pareigūnas mėgina sulaikyti mirtininką

Galingo sprogimo suniokotas troleibusas Volgograde
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Galingo sprogimo suniokotas troleibusas Volgograde

Mažiausiai dešimt žmonių žuvo pirmadienį per galingą sprogimą viename troleibuse Rusijos pietiniame Volgogrado mieste. Ši nelaimė Rusiją sukrėtė praėjus vos dienai nuo teroro akto, kai sprogdinimas to miesto geležinkelio stotyje nusinešė 17 žmonių gyvybių.

„Volgograde troleibuse nugriaudėjo sprogimas; pagal pirminius duomenis, žuvo 10 žmonių“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė ministerijos atstovė Irina Gogoleva.

Tuo tarpu vienas šaltinis Vidaus reikalų ministerijoje „Interfax“ sakė, kad per šį incidentą, kurį pareigūnai laiko teroro aktu, buvo sužeisti dar mažiausiai 15 žmonių, tarp jų – vienas kūdikis.

Volgogradas yra netoli neramaus Šiaurės Kaukazo regiono, kurio Juodosios jūros kurorte Sočyje vasarį vyks žiemos olimpinės žaidynės.

„Į 25-ąją greitosios pagalbos ligoninę buvo atvežti 14 nukentėjusiųjų. Sužeistas vienerių metų amžiaus vaikas atvežtas į 7-ąją ligoninę“, – nurodė šaltinis.

Volgogradas yra netoli neramaus Šiaurės Kaukazo regiono, kurio Juodosios jūros kurorte Sočyje vasarį vyks žiemos olimpinės žaidynės.

Sprogimas troleibuse nugriaudėjo apie 8 val. 30 min. vietos (6 val. 30 min. Lietuvos) laiku Dzeržinskio rajone, paskelbė VRM.

„Visas troleibusas suniokotas; tikslaus aukų skaičiaus kol kas neįmanoma įvardyti. Įvykio vietoje dirba kinologai ir sprogmenų ekspertai“, – sakė vietos VRM atstovė Svetlana Smolianinova.

Kaip pranešama, galingo sprogimo banga išdaužė langus aplinkiniuose pastatuose.

Šis išpuolis buvo įvykdytas kitą dieną po to, kai susisprogdinus vienai mirtininkei Volgogrado pagrindinėje geležinkelio stotyje žuvo mažiausiai 17 žmonių.

VIDEO: Sprogimo vietoje

Papildyta 07.59 val. Per galingą sprogimą troleibuse 15 žmonių žuvo, o dar 23 nukentėjo, iš įvykio vietos pranešė Volgogrado srities vicegubernatorius Vasilijus Galuškinas.

„Greitoji pagalba suveikė operatyviai. Visi nukentėjusieji jau nuvežti į ligonines“, – sakė vicegubernatorius.

„Vaizdas čia baisus“, – pridūrė jis.

Papildyta 08.16 val. Liudininkai pasakoja, kad troleibuse sprogimo metu buvo daug studentų, praneša newsru.com.

Pagal pirminę versiją, sprogmuo buvo padėtas troleibuso viduje.

Sužinoję apie naują teroro aktą daugelis žmonių Volgograde atsisako važiuoti visuomeniniu transportu – verčiau eina pėsčiomis nei važiuoja troleibusais ar autobusais.

Papildyta 08.23 val. Skelbiama, kad sprogmuo buvo padėtas troleibuso, kuris piko metu buvo pilnas žmonių, viduryje.

„Tokiu metu daug žmonių važiuoja į darbą. Troleibusas po sprogimo suniokotas į dalis, įvykio vietoje – daug žmonių kūno dalių. Troleibuso viduje guli penki žuvusieji“, – gazeta.ru cituoja pareigūną.

Skelbiama, kad sprogimas įvyko apie 50 metrų nuo stotelės. Vienoje sprogimo vietos pusėje – turgus, kitoje – universalinė parduotuvė.

Papildyta 08.39 val. Sprogimo labiausiai tikėtina priežastis – teroro išpuolis, pareiškė Nacionalinis antiteroristinis komitetas (NAK).

„Viena iš tikėtinų versijų yra troleibuso salone padėto sprogstamojo užtaiso detonacija“, – sakoma NAK pranešime, kurį išplatino naujienų agentūra „Interfax“.

NAK operacijų štabo viršininkas į incidento vietą išsiuntė Federalinės saugumo tarnybos (FSB), Vidaus reikalų ministerijos ir Nepaprastųjų situacijų ministerijos pareigūnus. Sprogimo vietoje gatvės buvo uždarytos, o tyrėjai ir FSB sprogmenų ekspertai aiškinasi šio incidento aplinkybes.

Galingas sprogimas visiškai sunaikino troleibuso korpusą, o padaryta žala rodo, kad sprogmuo veikiausiai detonavo salono centre, sakė incidento vietoje esantis vienas televizijos „Rossija 24“ korespondentas.

Troleibuso langų ir sienelių visiškai neliko; karkasas sunaikintas. Sprogstamasis užtaisas buvo padėtas kažkur šios transporto priemonės viduryje.

„Troleibuso langų ir sienelių visiškai neliko; karkasas sunaikintas. Sprogstamasis užtaisas buvo padėtas kažkur šios transporto priemonės viduryje“, – nurodė žurnalistas.

Tiesioginio eterio reportaže korespondentas sakė, kad sprogimas driokstelėjo 15-ojo maršruto troleibuse, važiavusiame iš vieno Volgogrado „miegamojo“ rajono į centrą. 

Incidento liudininkai sakė, kad sprogimo trenksmas girdėjosi už kelių kilometrų.

Papildyta 09.17 val. Kaip skelbia portalas lenta.ru, pirminiais duomenimis, troleibuse susisprogdino mirtininkas. Tačiau kol kas daugiau jokių detalių apie tai nepranešama.

Keli troleibuso sprogimo vietoje esantys prekybos centrai laikinai nutraukė darbą. Tokį nurodymą davė Vidaus reikalų ministerija.

Įbaimintiems Volgogrado gyventojams atsisakant važiuoti visuomeniniu transportu kai kurios įmonės savo darbuotojus į darbą atveža tarnybiniu transportu. Kai kurios įmonės prie įėjimų įmontavo metalo ieškiklius. 

Papildyta 09.56 val. Naujausiais duomenimis, teroro akto metu žuvo 17 žmonių, 15 jų – Volgogrado gyventojai. 

Papildyta 10.40 val. Sprogdinimą troleibuse įvykdė mirtininkas, pranešė tyrėjai. Jo kūno fragmentai surinkti ir išsiųsti atlikti ekspertizei, praneša lenta.ru.

Sprogstamojo prietaiso galia siekė 4 kilogramus trotilo ekvivalento. 

Papildyta 11.17 val. Šrapnelio pripildytą sprogstamąjį užtaisą pirmadienį viename troleibuse Rusijos pietiniame Volgogrado mieste veikiausiai detonavo mirtininkas, nurodė Tiriamojo komiteto atstovas spaudai Vladimiras Markinas.

Preliminariai galima sakyti, kad sprogstamąjį užtaisą detonavo teroristas mirtininkas – vyras, kurio kūno fragmentai buvo paimti ir pasiųsti genetinei ekspertizei.

„Preliminariai galima sakyti, kad sprogstamąjį užtaisą detonavo teroristas mirtininkas – vyras, kurio kūno fragmentai buvo paimti ir pasiųsti genetinei ekspertizei, siekiant nustatyti jo tapatybę“, – nurodė Tiriamojo komiteto atstovas.

„Pagal pirminius duomenis, sprogstamojo užtaiso galia atitinka ne mažiau nei 4 kg trotilo – kaip ir sprogstamasis užtaisas, (detonuotas sekmadienį Volgogrado) geležinkelio stotyje. Į jį buvo pridėta žalojančių elementų“, – sakė V.Markinas.

„Iš troleibuso liko beveik vien tik karkasas – stogo nebeliko. Sprogimas buvo toks galingas, kad išdaužė langus priešais esančiame penkiaaukščiame name“, – pridūrė jis.

Pasak jo, pirmadienį įvykdytas sprogdinimas troleibuse buvo labai panašus į sekmadienio išpuolį geležinkelio stotyje, o abiejose bombose panaudotas toks pats šrapnelis.

„Viename ir kitame sprogstamajame užtaise žalojantys elementai identiški – tai patvirtina tyrimo versiją, jog abu šie teroro aktai yra tarpusavyje susiję, – aiškino V.Markinas. – Galbūt jie (sprogstamieji užtaisai) buvo gaminami vienoje vietoje.“

„Tyrėjai mano, kad teroro akto laikas ir vieta buvo pasirinkti neatsitiktinai, nes tuo maršrutu Kačinskio rajone visada važinėja daug žmonių, įskaitant netoliese esančių švietimo įstaigų studentus“, – pridūrė atstovas, komentuodamas išpuolį troleibuse.

Papildyta 11.40 val. Teroro išpuolį Volgograde, manoma, įvykdė Dagestane įsikūrusios ekstremistinės organizacijos atstovas. Naujienų agentūra „Interfaks“ skelbia, kad jo pavardė Pavelas Pečionkinas. Naujienų agentūros šaltinio duomenimis, prie Dagestano radikaliųjų islamistų jis prisijungė 2012 metų pavasarį. Tuo metu jis priėmė islamą ir pakeitė savo vardą į Ansarą ar-Rusi.

Prieš tapdamas islamistų kovotoju jis dirbo greitosios pagalbos stotyje. Ar ši informacija teisinga, paaiškės atlikus DNR analizę.

Nuotr. iš vk.com vaizdo medžiagos/Pavelas Pečionkinas
Nuotr. iš vk.com vaizdo medžiagos/Pavelas Pečionkinas

Papildyta 13.02 val. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį nurodė teisėsaugos struktūroms padidinti saugumo parengtį visoje šalyje po dviejų pražūtingų sprogdinimų pietiniame Volgogrado mieste, pranešė Kremlius.

V.Putinas paskelbė kelis nurodymus komitetui, koordinuojančiam kovą su terorizmu – „sustiprinti saugumą visoje Rusijoje ir konkrečiai – Volgogrado regione“, informavo Kremlius, nepateikdamas išsamesnių detalių apie tuos įsakus.

Tuo metu Volgogrado srities gubernatorius Sergejus Boženovas pirmadienį paskelbė penkių dienų gedulą regione dėl dviejų sprogdinimų, nusinešusių dešimtis žmonių gyvybių. „Nuo šiandienos skelbiu penkių dienų gedulą Volgogrado srityje iki sausio 3 dienos“, – S.Boženovas sakė žurnalistams pirmadienio rytą įvykdytos atakos vietoje.

Papildyta 14.54 val. P.Pečionkino, kuris, kaip įtariama, galėjo susisprogdinti Rusijos pietinio Volgogrado miesto geležinkelio stotyje, tėvai pirmadienio rytą davė kraujo DNR tyrimui, po kurio paaiškės, ar jų sūnus dalyvavo sekmadienį surengtame teroro akte.

P.Pečionkino tėvas Nikolajus Pečionkinas agentūrai „Interfax“ pasakojo, kad pirmadienį į Volžsko miestą Marių respublikoje iš respublikos sostinės Joškar Olos atvyko grupė policininkų, kurie iš jo ir žmonos Fantazijos paėmė kraujo DNR analizei.

„Ryte atvažiavo pas mane į namus, paėmė kraujo, sakė, kad DNR tyrimui. Po to nuvažiavo pas žmoną į darbovietę, kur taip pat paėmė jos kraujo“, – sakė N.Pečionkinas.

Jis pridūrė, jog neketina teisinti sūnaus. „Neginu Pašos, tegul jį areštuoja, pasodina (į kalėjimą), bet tokios baigties savo sūnui nenorėjau. Jis ir jaunesniojo sūnaus karjerą sugadino“, – sakė N.Pečionkinas.

Vienas šaltinis sakė, kad P.Pečionkinas prisidėjo prie Dagestano kovotojų 2012-ųjų pavasarį.

„Pavelo tėvai – Nikolajus ir Fanazija – atvažiavo į Dagestaną šių metų rugsėjį ir ieškojo jo Buinaksko mieste ... Po bevaisių paieškų jie įrašė vaizdo kreipimąsi savo sūnui, kuris persivadino musulmonišku vardu – Ansaru arba ar-Rusi (Rusijumi). Jiems nepavyko surasti savo sūnaus, todėl jie vėl grįžo namo“, – pasakojo šaltinis.

Jis pridūrė, kad savo gimtajame regione P.Pečionkinas dirbo greitosios pagalbos felčeriu.

Tuo tarpu „Interfax“ neturi informacijos, kuri patvirtintų, kad P.Pečionkinas yra prisidėjęs prie 17 žmonių gyvybių nusinešusio kruvino išpuolio Volgograde.

Papildyta 15.58 val. Portalas lifenews.ru paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip policininkas prieš teroro aktą sekmadienį bando sustabdyti įtariamąjį teroristą. Šį vaizdo įrašą užfiksavo Volgogrado geležinkelio soties vaizdo kameros.

VIDEO: Vaizdo kameros užfiksavo, kaip Volgogrado stotyje pareigūnas mėgina sulaikyti mirtininką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas: išrašome ir 100 eurų baudas

Aktualu

Masinė avarija sostinėje: po sunkvežimiu palindo automobilis, žuvo žmogus, yra ir sužeistų

Pasaulis kišenėje

Su meškomis namie susidūrę lietuviai: „Prasivėrė durys, o ten stovėjo meška ir žiūrėjo“

Gazas

Palangos lenktynės tapo tikru „raliu“: tenka dardėti žvyrkeliais

Vardai

Kaune – baleto šokėjų A.Mikalajūnaitės ir V.Osadčenko vestuvės: pirmiausia įsimylėjo kūno kalbą

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė 77-erių Elena gėlėmis džiugina visą daugiabutį

Patikrinta 15min Gyvūnų klubas

Tiesa ar melas? N.Zobovas įsitikinęs, kad meškos nėra mėsėdės: „Nevalgo iš tikrųjų. Nevalgo“

Verslas

Lietuvoje sulaikytas sukčius iš grupuotės, padariusios 18 milijonų eurų žalą

XX a. pradžioje veikusio žmonių zoologijos sodo likučiai Prancūzijoje

Pasaulis kišenėje

Motociklininkai Asta ir Linas beveik po 2 metų kelionės grįžta į Vilnių: „Bus keista turėti grafiką“

Deuce

Jautrus Novako Džokovičiaus laiškas – apie palaimingą tėvystę ir vidines abejones

Aktualu

Ekvadoriečio užpuolimas Vilniuje: policijos ir nukentėjusiojo versijos kardinaliai skiriasi

Gazas

„Aurum 1006 km lenktynėse“ įtampa pasiekė piką: paskutinę akimirką „pole“ poziciją išsikovojo Robertas Kupčikas

Vardai

Garsenybės pasibaisėjo cirko vadovo N.Zobovo elgesiu su meška: „Išgelbėkit gyvūną iš velnio namų“

Vardai

Palangos trasa savu „Porsche 911 Turbo S“ lėkė R.Javtokas: jo „žirgą“ išbandė ir J.Valančiūnas

Interviu Aktualu

Skaudų smūgį gavęs Alytaus meras V.Grigaravičius: „Aš visuomet buvau nusivylęs politika“

Aktualu

Fotokonkursas „Žalia vasara“: pasigrožėkite skaitytojų kadrais (II)

Kultūra

Filmo „Izaokas“ kūrėjai: tai – improvizacija A.Škėmos padiktuota tema

Vardai

Sukčių byloje Mios vyras N.Antanavičius pripažintas kaltu: lieka laisvėje iki pirmo prasižengimo

Sportas

UEFA uždraudė aršiems „Crvena Zvezda“ sirgaliams atvykti į Marijampolę

Naujienos

Aktualu

Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas: išrašome ir 100 eurų baudas

Pasaulis kišenėje

Kretingos rajone palangiškis sukūrė didžiausią Europoje japonišką sodą

Gazas

Netikėta žinia: „Skuba Racing Team“ traukiasi iš Palangos lenktynių, „Big Daddy“ neatlaikė

Gazas

Palangos lenktynės tapo tikru „raliu“: tenka dardėti žvyrkeliais

Aktualu

Masinė avarija sostinėje: po sunkvežimiu palindo automobilis, žuvo žmogus, yra ir sužeistų

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė 77-erių Elena gėlėmis džiugina visą daugiabutį

Vardai

Kaune – baleto šokėjų A.Mikalajūnaitės ir V.Osadčenko vestuvės: pirmiausia įsimylėjo kūno kalbą

Pasaulis kišenėje

Su meškomis namie susidūrę lietuviai: „Prasivėrė durys, o ten stovėjo meška ir žiūrėjo“

XX a. pradžioje veikusio žmonių zoologijos sodo likučiai Prancūzijoje

Patikrinta 15min Gyvūnų klubas

Tiesa ar melas? N.Zobovas įsitikinęs, kad meškos nėra mėsėdės: „Nevalgo iš tikrųjų. Nevalgo“

Vardai

Kourtney Kardashian mylimasis iškėlė viešą pavydo sceną dėl seksualios nuotraukos

Verslas

Lietuvoje sulaikytas sukčius iš grupuotės, padariusios 18 milijonų eurų žalą

Pasaulis kišenėje

Motociklininkai Asta ir Linas beveik po 2 metų kelionės grįžta į Vilnių: „Bus keista turėti grafiką“

Deuce

Jautrus Novako Džokovičiaus laiškas – apie palaimingą tėvystę ir vidines abejones

Aktualu

Ekvadoriečio užpuolimas Vilniuje: policijos ir nukentėjusiojo versijos kardinaliai skiriasi

Gazas

„Aurum 1006 km lenktynėse“ įtampa pasiekė piką: paskutinę akimirką „pole“ poziciją išsikovojo Robertas Kupčikas

Vardai

Garsenybės pasibaisėjo cirko vadovo N.Zobovo elgesiu su meška: „Išgelbėkit gyvūną iš velnio namų“

Vardai

Palangos trasa savu „Porsche 911 Turbo S“ lėkė R.Javtokas: jo „žirgą“ išbandė ir J.Valančiūnas

Interviu Aktualu

Skaudų smūgį gavęs Alytaus meras V.Grigaravičius: „Aš visuomet buvau nusivylęs politika“

Aktualu

Fotokonkursas „Žalia vasara“: pasigrožėkite skaitytojų kadrais (II)

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie 15min