Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 vasario 25d. 23:15

Vakarai neskuba skelbti pergalės dėl Ukrainos ir atsargiai žiūri į Rusiją

Protestuotojai Kijeve
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojai Kijeve

Vakarų diplomatai pasistengė minimaliai išreikšti savo džiaugsmą dėl Viktoro Janukovyčiaus režimo griūties, o pokalbiuose su Maskva žada gerbti jos interesus, skelbia „The Financial Times“.

Toks atsargus elgesys – suvokiant, kad net ir nuvertus V.Janukovyčiaus režimą Rusija Ukrainoje išlaikys didelę įtaką ir galimybę sukelti ten suirutę. Kaip ir karštuose pasaulio taškuose, kuriuose ji bendradarbiauja su Vakarais, skelbiama publikacijoje. 

Vakarai ir Europos Sąjunga labiausiai nuogąstauja dėl to, kad Rusija gali pastūmėti Ukrainą skilimo link – padalinti ją į rusiškos orientacijos Rytus ir eurointegracijos nuotaikomis gyvenančius Vakarus. Net jeigu Rusija nenueis taip toli, ji gali destabilizuoti padėtį šalyje dėl tamprių ekonominių ir politinių ryšių su Kijevu. 

Simptomiška, kad po daugybės savaičių aktyvių derybų su Ukraina ir pažadų dėl ekonominės pagalbos, pirmadienį Europos Sąjungos politikai nusprendė procesą kiek pristabdyti. Buvo išreikšta nuostata, kad reikia palaukti ir įvertinti naujosios valdžios darbą. 

Vienas įtakingas Europos Sąjungos pareigūnas „Financial Times“ teigė, kad bijoma, jog Rusija Europos Sąjungos pastangas gali įvertinti kaip Vakarų įtakos augimą regione ir grėsmę jos interesams. 

Kiti leidinio pašnekovai teigė, kad kyla grėsmė, jog naujoji valdžia aktyviai griebsis „raganų medžioklės“ ir persekios V.Janukovyčiaus šalininkus. 

JAV administracija irgi užėmė atsargią poziciją, nenorėdama sulaukti atitinkamos Rusijos reakcijos. Vašingtonas pagrindinę rolę nori suteikti Vokietijai, žinodamas šios šalies siekius įgyti daugiau įtakos pasaulinėje politikoje. Pažymima, kad Vokietijos atstovai, kartu su Lenkijos ir Prancūzijos politikais, dalyvaudami krizės Ukrainoje sprendime, parodė, jog ši užduotis jiems įkandama. 

Tačiau jiems bus nelengva. Kaip neseniai pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Ukrainoje pastebimos pastangos sukurti įtakos zoną, „ir jokie gražūs žodžiai nieko pakeisti negali“. 

Ukrainos žmonės aiškiai parodė, ko jie siekia, tačiau diplomatinė kova dar tik prasideda. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min