Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 04, 11:55 Atnaujinta 2016 08 04, 15:06

Vakarų Afganistane talibai užpuolė turistus užsieniečius

Talibano kovotojai ketvirtadienį užpuolė 12 turistų iš Amerikos ir Europos grupę, lydimą Afganistano karių šios šalies vakarinėje Herato provincijoje, ir sužeidė mažiausiai septynis žmones, pranešė pareigūnai.
Afganistano kariai
Afganistano kariai / „Scanpix“/„Xinhua“/„Sipa USA“ nuotr.

Iš kaimyninių Bamijano ir Goro provincijų automobilių kolona važiavusius aštuonis Jungtinės Karalystės, tris JAV ir vieną Vokietijos pilietį Talibano kovotojai užpuolė neramiame Češti Šarifo rajone.

Kol kas neaišku, kodėl jie važinėjo po tą regioną, kai Vakarų šalių ambasados paprastai perspėja savo piliečius vengti keliauti Afganistane dėl pagrobimų ir atakų grėsmės.

„Užsieniečiai turistai – trys amerikiečiais, šeši britai, du škotai ir vokietis važiavo su afganų armijos palyda, kai pateko į pasalą Češti Šarife“, – sakė Herato provincijos gubernatoriaus atstovas Jilani Farhadas.

Pasak jo, ataka buvo atremta, o užsieniečiai palydėti į Herato miestą. J.Farhadas pridūrė, kad buvo sužeisti bent šeši užsieniečiai ir jų vairuotojas afganas.

Talibano kovotojai suintensyvino kasmetinį vasaros puolimą po trumpo ramesnio laikotarpio per musulmonų šventąjį pasninko mėnesį Ramadaną, pasibaigusį liepos pradžioje.

Pastaroji ataka niūriai priminė apie didėjantį nesaugumą Afganistane, iš kurio dauguma užsienio pajėgų buvo išvestos 2014 metais. Besiplečiantis smurtas lėmė didelį civilių aukų skaičių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min