2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Vakarų ir arabų šalių ministrai pratęsė JT derybas dėl Gazos ruožo paliaubų kompromiso

Vakarų ir arabų šalių užsienio reikalų ministrai planuoja ketvirtadienį pratęsti derybas ir bandyti pasiekti kompromisą dėl Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos teksto Gazos ruožo paliaubų klausimu, sakė diplomatai.
Gazos ruožas paskendęs dūmuose
Gazos ruožas paskendęs dūmuose. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

JAV valstybės sekretorė Condoleezza Rice, britų užsienio reikalų sekretorius Davidas Milibandas  ir Prancūzijos užsienio reikalų ministras Bernardas Kouchneras visą dieną kalbėjosi su kolegomis iš arabų šalių, bet jiems nepavyko suderinti dviejų siūlomų tekstų.

Vienas Vakarų diplomatas sakė, kad ministrai nusprendė pratęsti savo vizitą ir ketvirtadienį 10 val. vietos (17 val. Lietuvos) laiku atnaujins diskusijas.

„Manome, kad dar yra darbo. Pratęsiame savo buvimą“, – trečiadienį vakare žurnalistams sakė C.Rice. Ji kalbėjo po derybų su arabų ministrais, kurios vyko už uždarų durų, Saugumo Tarybos debatų dėl Izraelio puolimo Gazos ruože užkulisiuose.

Libija, kuri yra vienintelė arabų valstybė Saugumo Taryboje, reikalavo nedelsiant balsuoti dėl rezoliucijos projekto, „kuriame reikalaujama tuoj pat nutraukti“ Izraelio gruodžio 27 dieną pradėtą puolimą, kuriuo jis siekia nutraukti savo teritorijos apšaudymą raketomis iš Gazos ruožo.

Tačiau kitame neįpareigojamame pareiškime, kurį pateikė šį mėnesį Tarybai pirmininkaujanti Prancūzija, tik pabrėžiama, kad reikia tuoj pat ir ilgam laikui nutraukti ugnį, ir išreiškiamas pritarimas paliaubų iniciatyvai, kurią antradienį iškėlė Egiptas.

Kad toks pareiškimas būtų priimtas, jam turi pritarti visos 15 Saugumo Tarybos narių.

Egipto prezidentas Hosni Mubarakas antradienį po derybų su Prancūzijos lyderiu Nicolas Sarkozy pateikė trijų punktų pasiūlymą, kaip nutraukti Izraelio karą su „Hamas“ Gazos ruože, kur medikai pranešė, kad per Izraelio operaciją jau žuvo daugiau kaip 700 palestiniečių.

H.Mubarako plane numatyta „tuoj pat konkrečiam laikui nutraukti ugnį“, kad būtų galima nugabenti humanitarinę pagalbą, pakviesti izraeliečius ir palestiniečius atvykti į Egiptą derėtis dėl Gazos ruožo sienų apsaugos, vėl atidaryti sienos perėjas ir panaikinti Izraelio vykdomą blokadą.

Libijos projekte reikalaujama tuoj pat ir visam laikui nutraukti ugnį Gazos ruože, nutraukti bet kokius karo veiksmus ir smurtą, įskaitant Izraelio karo operacijas ir apšaudymą raketomis, tuoj pat atitraukti Izraelio pajėgas į pozicijas, buvusias prieš 2008 metų gruodžio 27 dieną.

Taip pat raginama tuoj pat panaikinti pusantrų metų trunkančią Gazos ruožo blokadą ir vėl atidaryti šios teritorijos sienų perėjas.

Be to, siekiama nusiųsti tarptautinius stebėtojus, kurie prižiūrėtų, kaip įgyvendinamas ugnies nutraukimo planas, kad būtų užtikrintas palestiniečių gyventojų saugumas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min