Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vakarų sąjungininką vaizduojantis Kataras – vienas pagrindinių džihadistų finansuotojų

Doha
123rf.com nuotr. / Doha
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nafta turtinga Persijos įlankos valstybė Kataras, iš kurios kilę turtuoliai arba pati šalies valdžia valdo daugybę nekilnojamojo turto pastatų Londone ir kuri skelbiasi esanti viena ištikimiausių Didžiosios Britanijos sąjungininkių Artimuosiuose Rytuose, kartu yra ir viena iš dosniausiai islamistus remiančių valstybių, rašo dienraštis „The Telegraph“.

Tarptautinė bendruomenė beveik nepastebėjo, kaip islamistai neseniai pradėjo kontroliuoti Libijos sostinę Tripolį ir privertė šalies vyriausybę bėgti. Libijai eilinį sykį kyla grėsme tapti žlugusia valstybe.

Kitaip tariant, valstybė, valdanti prabangių gyvenamųjų namų rajonus ir dangoraižius Londone, veikia prieš Didžiosios Britanijos interesus ir finansuoja grupuotes, siekiančias sunaikinti Vakarų šalis.

Maža to, naujieji Tripolio valdytojai yra džihadistų judėjimo „Ansar al Sharia“ sąjungininkai, kurie įtariami JAV ambasadoriaus Libijoje Christopherio Stevenso nužudymu.

Praėjus vos trims metams po to, kai Didžioji Britanija padėjo išlaisvinti Libiją nuo Muammaro Gaddafio režimo, prieš Vakarus nusiteikę radikalai vėl pradėjo kelti galvas.

Kodėl Londono siekis sukurti Vakarams draugišką ir stabilią Libiją žlugo? Atsakymo į šį klausimą reikia ieškoti Katare.

Vakarų šalių pareigūnai turi duomenų apie tai, jog ginklai iš Kataro buvo tiekiamai islamistų grupuotei "Libijos aušra", įsitvirtinusiai Mistrato mieste, esančiame apie 160 km į rytus nuo Tripolio. Teigiama, jog ginklų tiekimas Libijos džihadistams tęsiasi net ir po centrinės valdžios Tripolyje nuvertimo.

Kitaip tariant, valstybė, valdanti prabangių gyvenamųjų namų rajonus ir dangoraižius Londone, veikia prieš Didžiosios Britanijos interesus ir finansuoja grupuotes, siekiančias sunaikinti Vakarų šalis.

Nereikia pamiršti, kad Kataro, kaip vieno iš pagrindinių terorizmo finansuotojų, statusas jau seniai įsitvirtinęs Artimuosiuose Rytuose.

Kataras finansavo įvairius islamistų judėjimus, pradedant „Hamas“ Gazos ruože, baigiant džihadistais Sirijoje. Svarbu pažymėti, jog Kataro vykdomas ekstremistinių jėgų finansavimas įsiutino ir jos kaimynes Saudo Arabiją, Bahreiną ir Jungtinius Arabų Emyratus, kurie kovo mėnesį nusprendė atšaukti savo ambasadorius iš Kataro.

2013 m. gruodį JAV Iždo departamentas paskelbė garsų Kataro akademiką ir verslininką Abdulą Rahmaną al Nuaimi pasaulinio lygio teroristu ir apkaltino pastarąjį pervedus beveik pusę milijono euro „Al Qaeda“ atstovui Sirijoje Abu Khalidui al Suri.

Maža to, A. R. al Nuaimis taip pat kaltinamas tuo, jog kelis milijonus dolerių pervedė ir teroristams Irake bei Somalyje. Pats Kataro verslininkas atmeta kaltinimus ir vadina juos politikavimu.

Kataro vyriausybė nuolat finansuoja „Hamas“, o buvęs šalies emyras 2012 m. su oficialiu vizitu nuvyko į šių teroristų kontroliuojamą Gazos ruožą.

Pati Kataro valdžia stengiasi išsisukti nuo metamų kaltinamų terorizmu. Štai 34 metų Kataro emyras, neseniai susitikęs su Vokietijos kanclere Angela Merkel, tikino, kad jo šalis visiškai neprisideda prie ekstremistinių grupuočių finansavimo Irake ir Sirijoje ir to niekada nedarys.

Vis dėlto, toks pareiškimas yra savotiškas Kataro valdžios žaidimas terminais.

Kai kurių organizacijų, kurios veikia pasitelkdamos teroristinius metodus, pats Kataras nelaiko teroristinėmis.

Pavyzdžiui, palestiniečių teroristinė organizacija „Hamas“ turi oficialų savo padalinį Kataro sostinėje Dohoje nuo 2012 metų. Kataro vyriausybė nuolat finansuoja „Hamas“, o buvęs šalies emyras 2012 m. su oficialiu vizitu nuvyko į šių teroristų kontroliuojamą Gazos ruožą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min