Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vakaruose gyvenančių musulmonų prievartautojų aukomis tampa baltaodės

Didžiosios Britanijos musulmonai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Didžiosios Britanijos musulmonai
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiąją Britaniją sukrėtė beveik 1 400 paauglių merginų išprievartavusi pakistaniečių gauja. Tai jau penktasis tokio pobūdžio atvejis šalyje, kuomet musulmonai vyrai vadovauja gaujoms, prievartaujančioms merginas, rašo naujienų svetainė thedailybeast.com. Šis įvykis paskatino dar sykį pažvelgti į kultūros ir religijos vaidmenį formuojant būsimųjų nusikaltėlių elgesį.

Po paskelbtos žinios apie Didžiosios Britanijos mieste Rotherhame siautusią pakistaniečių gaują, kuri išprievartavo apie 1400 merginų, šalyje užvirė diskusija: ar toks elgesys yra būdingas tik tam tikros kultūros, šiuo atveju, islamiškos, atstovams?

Gaujos, sudarytos iš musulmonų vyrų, kurie susidraugaudavo ir palaikydavo stiprius emocinius ryšius su nepilnametėmis, o vėliau jas tvirkindavo, nėra paplitusios vien tik Didžiojoje Britanijoje.

Australijoje musulmonų jaunimo gauja buvo nubausta už grupinį paauglių prievartavimą. Dar viena musulmonų gauja, susidedanti iš keturių pakistaniečių ir jų draugų iš Nepalo, buvo nubausti dėl 20 moterų išžaginimo. Kaip vėliau paaiškėjo, trijų gaujoje veikusių pakistaniečių broliai jau buvo teisti už prievartavimą.

„Seksualinis priekabiavimas yra problema visose kultūrose ir bendruomenėse. Vadinti jį vien tik pakistaniečių problema yra pavojinga“, – teigė 25 metų musulmonas iš Didžiosios Britanijos Umaras Farooqas.

Neseniai JAV 30 vyrų iš musulmoniško Somalio bandė verbuoti merginas trijose valstijoje, o vėliau parduoti jas kaip sekso verges.

„Kai kuriose kultūrose į seksualumą ir statusą žiūrima griežčiau, o kai kurie Pakistano, Kašmyro ir Azijos šalių kultūrų aspektai apsunkina policijos darbą bandant aiškintis nusikaltimus“, – teigė Vakarų Anglijos universiteto kriminologijos profesorius Kieranas McCartanas.

Rugpjūčio pabaigoje dienraščio „The Times“ reporteris Andrew Norfolkas viename straipsnyje aprašė vieno azijiečių kilmės vyro, gyvenančio Roterdame, seksualinius nusikaltimus.

„Nenorėjau, kad ši istorija būtų tikra, nes ji mane privertė jaustis labai nejaukiai. Vien tik paminėjimas, kad iš etninių mažumų bendruomenės kilęs vyras vykdė nusikaltimus prieš baltaodžius vaikus ilgą laiką buvo suprantamas tik kaip kraštutinės dešinės atstovų fantazija“, – teigė žurnalistas. 

Multikultūralizmu besididžiuojantys miestai, tokie kaip Niujorkas ir Londonas ir daugybė kitų, pradeda įžvelgti ir tamsiąsias jo puses.

Štai Roterdame didžioji dalis prievartautojų gaujų yra kilę iš pakistaniečių bendruomenės. Ar tokį elgesį galima paaiškinti kolektyvizmo jausmu, stipriai pasireiškiančiu šios ir kitų Azijos šalių kultūrose? Ar jie taip išreiškia savo panieką Vakarams, baltiesiems ir moterims? Panašu, kad svarbios gali būti visos paminėtos priežastys.

Vis dėlto, negalima teigti, kad pedofilija, žaginimai ir kitos lytinio išnaudojimo formos būdingos tik vienai etninei grupei. Duomenys iš JAV ir Didžiausios Britanijos rodo, kad iš azijiečių bendruomenių kilę asmenys toli gražu nėra seksualinių nusikaltėlių sąrašo viršuje.

„Seksualinis priekabiavimas yra problema visose kultūrose ir bendruomenėse. Vadinti jį vien tik pakistaniečių problema yra pavojinga“, – teigė 25 metų Didžiosios Britanijos musulmonas Umaras Farooqas.

Oksfordo universiteto profesorė Roger Griffin teigė, kad iš etninių mažumų bendruomenių kilę vyriškai mano, kad baltaodės moterys elgiasi „netinkamai“ ir tuo bando pateisinti savo nusikalstamą elgesį.

„Bet nemanau, kad tai sutapimas, kad vyrai šiose gaujose yra iš pakistaniečių šeimų. Visa tai yra dėl segreguotų bendruomenių, kuriose neraštingumo lygis aukštas, o vyrai galvoja, kad jie gali daryti bet ką. Jie žiūri į baltąsias merginas kaip į taikinį ir nemano, kad tai yra blogai“, – tikino U.Farooqas.

Tai, kad nusikaltėlių aukomis dažnai tampa vien tik baltaodės merginos, nėra atsitiktinumas.

Oksfordo universiteto profesorė Roger Griffin teigia, kad iš etninių mažumų bendruomenių kilę vyrai mano, jog baltaodės moterys elgiasi „netinkamai“ ir tuo bando pateisinti savo nusikalstamą elgesį.

„Rotherhamo gaujos istorija jau turi neigiamą įtaką, bet mes negalime nusisukti nuo problemos. Nusikaltėliai yra nusikaltėliai. Bet mes negalime juodinti visos pakistaniečių bendruomenės. Dauguma jos narių yra sunkiai dirbantys, įstatymus gerbiantys piliečiai, kurie turi stiprias šeimos vertybes. Turime tai atsiminti“, – aiškino U.Farooqas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min