Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdančiųjų partija „Vieningoji Rusija“ gavo daugumą devynių Rusijos regionų parlamentuose

Vladimiras Putinas
„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas
Šaltinis: BNS
0
A A

Valdžios partija „Vieningoji Rusija“, kurios lyderis yra Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas, gavo daugumą devynių regionų, kur kovo 1 dieną vyko rinkimai, parlamentuose, pranešė Centrinės rinkimų komisijos Spaudos tarnyba.

Pirmadienio ryto duomenimis, visi biuleteniai jau suskaičiuoti Nencų autonominėje apygardoje, Kabardos Balkarijoje, Vladimiro srityje ir Chakasijoje.

Opozicija jau apkaltino „Vieningąją Rusiją“ naudojant nešvarias technologijas per rinkimų kampaniją regionuose. „Vieningoji Rusija“ šiuos kaltinimus griežtai atmeta ir vadina juos politiniu populizmu.

Išrinkti parlamentai skiria gubernatorius prezidento teikimu.

Opozicija savo ruožtu pareiškė, kad buvo šiurkščių pažeidimų per balsavimą.

Sekmadienį 79-iuose Rusijos regionuose vyko vietos valdžios institucijų rinkimai ir vietiniai referendumai.

Rinkimų apylinkes uždarius, „Vieningosios Rusijos“ aukščiausios tarybos pirmininkas Borisas Gryzlovas pareiškė, jog balsavimo rezultatai parodė, „kad tvirtai remiama valdžios partija“.

B.Gryzlovas itin pabrėžė, jog rėmimas itin vertingas šiuo metu, kai „pasaulio krizė pasiekė Rusiją“.

Pagal įstatymo projektą, kurio pirmasis svarstymas įvyko Dūmoje, partija, laimėjusi rinkimus regione, jau šįmet galės iškelti savo kandidatą į gubernatoriaus postą.

Be to, pagal naują parlamento aukštųjų rūmų – Federacijos Tarybos sudarymo tvarką, nuo 2011 metų regionų parlamentų ir renkamų vietos savivaldos institucijų deputatai, išrinkti jau per šį balsavimą, galės pretenduoti į senatorių kėdes.

Kaip ir tikėtasi, beveik visuose devyniuose regionuose, kur renkami įstatymų leidžiamieji susirinkimai, į deputatų mandatus pretendavo tik Dūmos partijų – „Vieningosios Rusijos“, Rusijos Federacijos komunistų partijos (RFKP), Rusijos liberalų demokratų partijos ir „Teisingosios Rusijos“ – kandidatai.

Iš partijų, neatstovaujamų Dūmoje, dalyvauti rinkimuose buvo įregistruota tik partija „Rusijos patriotai“, jie dalyvavo rinkimuose trijuose regionuose. Savivaldos rinkimuose dalyvauja opozicinė partija „Jabloko“ , kuri neturi savo atstovų Dūmoje.

Opozicija jau apkaltino „Vieningąją Rusiją“ naudojant nešvarias technologijas per rinkimų kampaniją regionuose. „Vieningoji Rusija“ šiuos kaltinimus griežtai atmeta ir vadina juos politiniu populizmu.

RFKP lyderis Genadijus Ziuganovas dabartinę kampaniją apibūdino kaip „nešvarią ir neatleistiną“, o Vladimiras Žirinovskis ir kiti RLDP frakcijos Valstybės Dūmoje deputatai penktadienį išėjo iš parlamento posėdžio, protestuodami prieš susidariusią situaciją dėl rinkimų.

Kaip teigia RFKP rinkimų štabo vadovas Ivanas Melnikovas, į rinkimus „sugrįžo dešimtojo dešimtmečio juodosios technologijos, pavyzdžiui, suklastotų agitacinių lapelių platinimas. Taip pat interviu agentūrai ITAR-TASS jis nurodė tokius pažeidimus, kaip „balsalapių sumetimas į balsadėžes“ ir „masinis išankstinis balsavimas“.

RFKP ir RLDP stebėtojai pareiškė, kad išsiuntė skundus dėl balsavimo pažeidimų į Centrinę rinkimų komisiją.

Tuo tarpu Rusijos centrinės rinkimų komisijos atstovai pareiškė, kad negavo skundų dėl rimtų pažeidimų, kurie turėtų įtakos piliečių valiai pareikšti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min