Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdiškais ratais – tik namo

Mercedes-Benz pristato 2009 metų S-klasę.
Gamintojų nuotr. / „Mercedes-Benz“
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusią savaitę Latvijos valdžia nusprendė, kad valstybės tarnautojai įmonės automobilius asmeniniais tikslais galės naudoti tik važiuodami iš namų į darbą ir atvirkščiai, rašo „Lietuvos žinios“.

Latvijoje nuo šių metų pradžios įsigaliojo naujas mokestis už naudojimąsi tarnybiniu automobiliu. Darbuotojai, norintys namo grįžti įstaigos ar įmonės automobiliu, už tai valstybei kas mėnesį turės sumokėti 22,86 lato (107,11 lito), tuo tarpu nuomininkai – 16,86 lato (77,90 litus). Mokestį sumažinti galima įrodžius, kad visos kelionės išlaidos susijusios tik su darbo reikalais.

Nuo sausio tokį mokestį turi mokėti ir valdžios atstovai: ministrai, valstybinių įmonių vadovai bei valstybės tarnautojai. Tačiau šios kategorijos mokesčių mokėtojai susidūrė su teisiniu kuriozu, mat jau anksčiau Latvijos kovos su korupcija ir prevencijos departamentas išplatino nutarimą, kuris apskritai draudžia valstybės atstovams naudotis tarnybiniais automobiliais savais tikslais.

Po ilgų diskusijų nuspręsta, kad viešojo sektoriaus darbuotojai gali naudotis tarnybiniu automobiliu tik važiuodami iš darbo namo ir priešingai. Už tai jie ir turės mokėti nustatytą mokestį. Visi kiti pasivažinėjimai – uždrausti. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min