Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 10d. 11:22

Valstybės Dūma užsimojo teisti M.Gorbačiovą už tai, kad pripažino Baltijos šalių nepriklausomybę

Michailas Gorbačiovas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Michailas Gorbačiovas

Grupė Rusijos Dūmos deputatų parengė kreipimąsi į šalies generalinį prokurorą, kuriame prašo teisti paskutinį SSRS lyderį Michailą Gorbačiovą už tai, kad pripažino Baltijos šalių nepriklausomybę, rašo ITAR-TASS.

Rusijos parlamentarai teigia, kad 1991 m. referendume SSRS piliečiai balsavo už šalies teritorinio vientisumo išsaugojimą, tad šalies lyderiai, kurie leido Sovietų Sąjungai subyrėti, elgėsi neteisėtai.

Kreipimosi autoriai pastebi, kad 1991 metų lapkričio 4 dieną SSRS generalinė prokuratūra iškėlė bylą M.Gorbačiovui, tačiau jau kitą dieną ji buvo nutraukta.

Dabar Rusijos parlamentarai kaltina M.Gorbačiovą tuo, kad sukūrė SSRS Valstybės tarybą ir jai vadovavo, nors toks valdžios organas nebuvo numatytas Sovietų Sąjungos „konstitucijoje“. Būtent Valstybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo pripažino Baltijos šalių nepriklausomybę.

Kreipimosi autoriai – „Vieningos Rusijos“ deputatai Jevgenijus Fiodorovas ir Antonas Romanovas, Komunistų partijos nariai Iganas Nikitčukas ir Olegas Denisenka bei Rusijos liberalų demokratų partijos narys Michailas Degtiariovas.

Jie taip pat pažymi, kad tokiems „nusikaltimams“ netaikoma senatis, o M.Gorbačiovas šiuo metu neturi jokio teisinio imuniteto, dėl kurio negalėtų būti teisiamas.

Pats M.Gorbačiovas tokį deputatų norą pavadino visiška kvailyste. Interviu „Inerfax“ jis pareiškė, kad toks kreipimasi tėra „kai kurių deputatų noras pasireklamuoti, jiems patinka, kad apie juos kalbama, skelbiamos jų pavardės, bet toks noras yra visiškai neapgalvotas ir, žiūrint iš istorinės perspektyvos, visiškai be pagrindo“.

Buvęs SSRS vadovas mano, kad jo asmenybė kažkam trukdo. „Per pastaruosius 20 metų kelis kartus skelbta, kad numiriau“, – norėdamas patvirtinti savo žodžius teigė M.Gorbačiovas.

Jis sakė nereaguojąs į tokius dalykus, o tiesiog užsiimantis „savo reikalais ir savo sveikata“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min