Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Paskutinė akcijos diena.
Išbandyti

Vašingtonas neatskleis savo Artimųjų Rytų taikos plano iki rinkimų Izraelyje

JAV žadamas planas dėl Izraelio ir palestiniečių taikos liks paslaptyje iki Izraelio rinkimų kitą mėnesį, trečiadienį paskelbė Baltųjų rūmų pasiuntinys Artimiesiems Rytams Jasonas Greenblattas.
Gazos Ruože palestiniečiai protestuoja prieš JAV Artimųjų Rytų ekonomikos planą
Gazos Ruože palestiniečiai protestuoja prieš JAV Artimųjų Rytų ekonomikos planą / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Nusprendėme, kad neskelbsime taikos vizijos (ar jos dalių) iki Izraelio rinkimų“, – parašė J.Greenblattas socialiniame tinkle „Twitter“.

Amerikiečių iniciatyvos ekonominė dalis buvo pristatyta birželį, kai JAV prezidento Donaldo Trumpo patarėjas ir žentas Jaredas Kushneris per Bahreine surengtą konferenciją paskelbė apie numatomas 50 mlrd. JAV dolerių (43,9 mlrd. eurų) investicijas Artimuosiuose Rytuose.

Tačiau „šimtmečio galimybėje“, kaip planą praminė pats J.Kushneris, kol kas nenumatyta, kaip spręsti pagrindinius klausimus, tokius kaip palestiniečių reikalavimai įkurti nepriklausomą valstybę.

Palestiniečių vadovybė jau atmetė amerikiečių planą, nurodydama, kad D.Trumpo veiksmai pademonstravo jį esant akivaizdžiai šališką Izraelio naudai.

D.Trumpas 2017 metų gruodį priėmė sprendimą pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine, pažeisdamas dešimtmečius gyvavusį konsensusą, kad dėl šio miesto statuso turi būti sprendžiama platesnio Artimųjų Rytų taikos proceso kontekste.

Be to, JAV prezidentas nutraukė šimtų milijonų dolerių paramą palestiniečiams ir uždarė faktinę jų ambasadą Vašingtone.

Izraelio parlamentas birželį pritarė įstatymo projektui dėl Kneseto paleidimo, tad šalyje rugsėjo 17 dieną bus rengiami pirmalaikiai rinkimai. Toks precedento neturintis žingsnis buvo žengtas po to, kai valdžioje likti norinčiam premjerui Benjaminui Netanyahu nepavyko suformuoti valdančiosios koalicijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius