TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vatikanas keičia požiūrį į homoseksualus

Vaivorykštės vėliava
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vaivorykštės vėliava
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš Vatikano – signalas, kad katalikams laikas keisti požiūrį į homoseksualus, nesusituokusias poras ir išsiskyrusius žmones. Pirmadienį vyskupai ir popiežius Pranciškus paskelbė preliminarų dokumentą, kuriama kviečiama Bažnyčią priimti homoseksualus, nesusituokusias poras, išsiskyrusius asmenis, taip pat vaikus iš šių netradicinėmis laikomų šeimų, rašo „The New York Times“.

Dokumentas parengtas po savaitės diskusijų apie šeimą, kuriose dalyvavo 200 vyskupų. Vyskupų sinodo asamblėjos tekste teigiama, kad Bažnyčia turėtų atrasti brolišką vietą homoseksualams nepaminant savo doktrinos dėl šeimos ir santuokos.

Šis dokumentas nereiškia, kad keičiasi Bažnyčios doktrina ar mokymas homoseksualų, nesusituokusių porų ar išsiskyrusių asmenų atžvilgiu. Vyskupų dokumentas bus diskusijų objektas, tačiau jis yra pirmasis signalas, kad Bažnyčia gali keisti savo požiūrį į homoseksualus, bendrą gyvenimo nesusituokus ir skyrybas. Dokumentas rodo, kad tolstama nuo griežto pasmerkimo ir linkstama prie supratimo, atvirumo ir atlaidumo.

Kai kurie sinode dalyvavę vyskupai teigia, kad tai – istorinis žingsnis, kuris svarba beveik prilygsta Antrajam Vatikano susirinkimui, kuriame priimti reikšmingi pokyčiai liturgijoje

Kai kurie sinode dalyvavę vyskupai teigia, kad tai – istorinis žingsnis, kuris svarba beveik prilygsta Antrajam Vatikano susirinkimui, kuriame priimti reikšmingi pokyčiai liturgijoje.

12 puslapių dokumentą parašė komitetas, kurį paskyrė popiežius Pranciškus. Jame teigiama, kad neišduodami Bažnyčios mokymų dėl santuokos sakramento dvasininkai turėtų pripažinti, kad yra teigiamų civilinės santuokos ir gyvenimo kartu nesusituokus aspektų. Tai – milžiniškas skirtumas nuo tradicinio katalikų mokymo, kad tokios poros „gyvena nuodėmėje“.

Dokumente taip pat rašoma, kad homoseksualūs žmonės turi talentų ir teigiamų savybių, kurias gali pasiūlyti krikščionių bendruomenei. 

Dokumentą dabar aptars vyskupų grupės, o sinodui besibaigiant bus paskelbtas galutinis dokumentas. Kitų metų rudenį Romoje bus rengiamas antrasis sinodas. Tačiau „The New York Times“ pažymi, kad po visų konsultacijų ir diskusijų sprendimą dėl galimų doktrinos pokyčių priims popiežius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min