Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 5d. 21:46

Vatikanas pradeda pasaulines konsultacijas dėl šiuolaikinės šeimos

Velykų iškilmės Šv. Petro aikštėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vatikanas

Popiežiui Pranciškui siekiant reformuoti Katalikų bažnyčią, Vatikanas antradienį pradėjo beprecedentes pasaulines konsultacijas apie šiuolaikines šeimas, taip pat ir tos pačios lyties asmenų santuokas.

Prieš kitais metais įvyksiantį sinodą vyskupams visame pasaulyje buvo išsiuntinėti klausimynai, prašoma pateikti detalios informacijos apie „daugelį naujų situacijų, kurioms reikia Bažnyčios dėmesio ir ganytojiško rūpesčio“.

„Dalykai, kurie prieš kelerius metus dar buvo negirdimi, šiandien iškilo kaip įvairių situacijų rezultatas, nuo plačiai paplitusios gyvenimo drauge nesusituokus praktikos iki tos pačios lyties asmenų sąjungų“, – sakoma anketoje.

Klausimyne yra vienas klausimas apie gėjų poras: Kokį ganytojišką dėmesį galima parodyti žmonėms, kurie pasirinko gyventi tokiose sąjungose?“

„Tais atvejais, kai sąjungoje gyvena tokios pačios lyties asmenys, kurie turi įvaikintų vaikų, ką galima padaryti ganytojiškai perduodant tikėjimą?“ – teiraujamasi kitu klausimu.

Kalbant apie pakartotinai susituokusius išsiskyrėlius, kurie pagal galiojančią tvarką negali prieiti prie Šventosios Komunijos Katalikų bažnyčioje, klausiama, „ar jie jaučiasi nustumti į užribį, ar kenčia dėl to, kad neturi galimybės gauti tų sakramentų?“

Klausimyne yra vienas klausimas apie gėjų poras: Kokį ganytojišką dėmesį galima parodyti žmonėms, kurie pasirinko gyventi tokiose sąjungose?“

Keliama ir bendra skyrybų bei išsiskyrusių porų problema: „Kaip elgtis tokioje situacijoje atitinkamose ganytojiškose programose?“

Ši iniciatyva yra pasirengimo kitų metų vyskupų sinodui ir dar vienam sinodui 2015 metais dalis. Tuose sinoduose, kaip nurodo Vatikanas, bus suformuluotos „darbo gairės ganytojiškai rūpintis žmogumi ir šeima“.

Vyskupų sinodo generalinis sekretorius Lorenzo Baldisseri žurnalistams sakė, kad susitikimo tema „labai gerai atspindi ganytojišką užsidegimą, su kuriuo Šventasis Tėvas nori traktuoti Evangelijos skelbimą šeimai šiandienos pasaulyje“.

Pasak L.Baldisseri, šios konsultacijos taip pat rodo, jog Pranciškus, kuris yra sakęs, kad Katalikų bažnyčia yra pernelyg „vatikanocentriška“, nori didesnio „kolegialumo“.

Kardinolas Peteris Erdo, Europos vyskupų konferencijų tarybos pirmininkas, atkreipė dėmesį į tai, kad daugėja katalikų porų, kurios gyvena kartu ir neketina tuoktis, ir sakė, kad „šis reiškinys reikalauja didesnio apmąstymo“.

Arkivyskupas Bruno Forte, kuris yra ypatingasis sinodo sekretorius, pareiškė, kad „Bažnyčia turi pagerinti savo suvokimą, ji nėra nekintanti organizacija. Mes neturime paruoštų atsakymų (į klausimus), bet mes negalime elgtis kaip stručiai, kišantys galvas į smėlį“.

Italijos savaitraščiui „L'Espresso“ rašantis Vatikano ekspertas Marco Politi naujienų agentūrai AFP sakė, kad „labai reikšminga yra tai, jog Bažnyčia užuot iš aukšto skelbusi savo „tiesas“ apie šeimas, civilines sąjungas arba homoseksualumą, nori sužinoti tikinčiųjų patirtį“.

„Įdomu yra tai, kaip vyskupai ruošiasi rinkti šią informaciją. Kai kurie vyskupai stumia Pranciškaus iniciatyvą toliau į priekį, o kiti spaudžia stabdžius“, – sakė jis.

Anglijoje, pavyzdžiui, šis klausimynas yra prieinamas internetu, todėl atskiri žmonės gali tiesiogiai išsakyti savo nuomonę, tuo tarpu kitų šalių vyskupai „įsitikinę, kad jų pareiga yra filtruoti tuos atsakymus“, – pridūrė M.Politi.

Popiežius Pranciškus užsiminė apie didesnį atvirumą, tarptautinį akiratį ir troškimą priartinti Katalikų bažnyčią prie paprastų žmonių gyvenimo, nors ekspertai ir sako, kad jis tikriausiai nepadarys didelių doktrinos pakeitimų.

Pranciškus yra sakęs, kad kunigai turėtų krikštyti vaikus ir tais atvejais, kai tėvai nėra susituokę, o neseniai paklaustas apie savo požiūrį į gėjus, atsakė: „Jei kas nors yra gėjus ir gera valia ieško Viešpaties, kas aš toks, kad teisčiau?“

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min