Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 14d. 16:08

Vatikanas uždraudė translyčiams asmenims tapti krikštatėviais

Piligriminė procesija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Piligriminė procesija

Šventasis Sostas paskelbė nuosprendį, draudžiantį translyčiams tapti krikštatėviais, nes jie „gyvena nuodėmėje nesilaikydami Bažnyčios mokymo“, – praneša Christiantoday.comc

Kadiso (Ispanija) vyskupas Rafaelis Zornoza Boyus kreipėsi į Vatikaną dėl savo translyčio ganomojo Alexo Salinaso, 21 m. moters, bet laikančios save vyru, atvejo. Alexas Salinasas norėjo būti savo sūnėno krikštatėviu.

Pareiškime patalpintame diecezijos svetainėje vyskupas Rafaelis Zornoza Boyus rašo apie „nuomonių painiavą tarp tikinčiųjų“ dėl Bažnyčios mokymo aiškinimo „sudėtingu klausimu, kuris atkreipė žiniasklaidos dėmesį.“ Dėl šios priežasties jis paprašė oficialaus Vatikano Tikėjimo mokymo kongregacijos paaiškinimo.

Vatikanas paskelbė sprendimą, kad translyčiai negali būti krikštatėviais, nes „jų požiūris priešingas moraliniam imperatyvui, kuris reikalauja išspręsti lytinės tapatybės problemą remiantis tiesos apie asmens lytiškumą pagrindu.“

Bažnyčia gailestingai priima kiekvieną su jo gyvenimo situacija, bet neprasilenkdama su tiesa, kurią ji skelbia ir siūlo visiems kaip tikėjimo ir išganymo kelią, kurio reikia laikytis.

„Akivaizdu, kad šis asmuo neatitinka krikštatėvio reikalavimų, – teigiama toliau verdikte, – nes jis negyvena Kristaus tikėjimu, o dėl savo būklės negali būti krikštatėviu ar krikštamote.

Nederėtų šio sprendimo laikyti diskriminaciniu, nes mes tik pastebime stygių tų savybių, kurios būtinos asmeniui kaip krikštatėviui prisiimant šią bažnytinę atsakomybę.“

Vyskupas Rafaelis Zornoza Boyus palaikė sprendimą: „Bažnyčia gailestingai priima kiekvieną su jo gyvenimo situacija, bet neprasilenkdama su tiesa, kurią ji skelbia ir siūlo visiems kaip tikėjimo ir išganymo kelią, kurio reikia laikytis.“

Konfliktą dar labiau apsunkina aplinkybė, kad bažnyčios, kurią lanko Salinas klebonas, iš pradžių leido jam būti krikštatėviu, todėl 21-metų translytis galutinį verdiktą sutiko pasipiktinęs.

Savo socialinių tinklų paskyrose Salinas rašo: „Aš neturiu žodžių išreikšti savo jausmus. Pasibjaurėjimas, pyktis, liūdesys ... Jaučiuosi apgautas.“ Salinasas nori nutraukti ryšį su bažnyčia, o jo šeima prarado norą krikštyti vaiką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

00:57
26:35
00:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min