Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 16d. 19:04

Vatikane susirinko apie 150 tūkst. maldininkų pareikšti solidarumo su popiežiumi

Popiežius sveikina tikinčiuosius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius sveikina tikinčiuosius

Vatikano Šv.Petro aikštėje sekmadienį susirinko apie 150 tūkst. maldininkų, kad pareikštų solidarumą su popiežiumi Benediktu XVI, kuris pastaraisiais mėnesiais buvo griežtai kritikuojamas dėl katalikų dvasininkų pedofilijos skandalų.

Praėjus dviem dienoms po pontifiko grįžimo iš vizito Portugalijoje, kur jį sveikino didžiulės žmonių minios, į Vatikaną suplūdę maldininkai laikė plakatus su užrašais „Drauge su popiežiumi“ ir „Jūsų Šventenybe, jūs nesate vienas, su jumis visa Bažnyčia“.

Benediktas XVI po įprastinės sekmadienio vidudienio „Viešpaties angelo“ maldos ceremonijos padėkojo tinkintiesiems „už šią puikią ir spontanišką tikėjimo ir solidarumo manifestaciją“.

„Brangieji, šiandien jūs rodote didelę meilę ir gilų artumą Bažnyčiai, popiežiui ir savo dvasininkams, kurie kasdien rūpinasi jumis“, – sakė pontifikas, kreipdamasis pro savo kabineto langą Apaštaliniuose rūmuose.

„Tikrasis priešas, kurio reikia bijoti ir su kuriuo reikia kovoti, yra nuodėmė, dvasinis blogis, kartais, deja, užkrečiantis ir Bažnyčios narius“, – sakė popiežius.

Į Romą įvairioms katalikiškoms organizacijoms atstovaujantys maldininkai atvažiavo užsakytais autobusais ir specialiais traukiniais iš visos Italijos.

„Mes atvykome iš visos Italijos į Švento Petro aikštę, kad šiuo sunkiu popiežiui ir Bažnyčiai metu pareikštume savo atsidavimą“, – sakė Paola Dal Toso, kuris vadovauja vienai iš asociacijų, inicijavusių šią solidarumo manifestaciją.

Katalikų Bažnyčią pastaruoju metu drebino skandalai, susiję su virtine atskleistų dvasininkų vykdyto vaikų seksualinio išnaudojimo atvejų, o Jungtinėse Valstijose ir kai kuriose Europos šalyse Šventasis Sostas buvo kaltinamas dangstęs pedofilus kunigus nuo teisėsaugos.

Antradienį pakeliui į Portugaliją pontifikas pabrėžė, jog „didžiausias Bažnyčios persekiojimas kyla ne iš išorės nedraugų, bet iš nuodėmės pačioje Bažnyčioje“.

Jis taip pat pridūrė, kad nuo dvasininkų vykdyto seksualinio išnaudojimo nukentėję asmenys turi sulaukti teisingumo.

Tie komentarai buvo aiškus kontrastas ankstesniems Vatikano hierarchų mėginimams suversti kaltę dėl Bažnyčią ištikusios krizės sensacijų besivaikančiai žiniasklaidai.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min