Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Vatikane sustabdyti atsiskaitymai banko kortelėmis

Atsiskaitymai kortelėmis sustabdyti nuo sausio 1 dienos po to, kai Italijos bankas nurodė tokius pervedimus Vatikano teritorijoje tvarkančiam bankui „Deutsche Bank Italia“ uždaryti savo terminalus, kadangi tokioms transakcijoms jis neturi visų reikiamų įgaliojimų.
Vatikane sustabdyti atsiskaitymai banko kortelėmis
Vatikane sustabdyti atsiskaitymai banko kortelėmis / Sipa/Scanpix nuotr.
Temos: 2 Vatikanas Bankas

Per praėjusius metus penkių milijonų lankytojų sulaukęs ir už parduotus bilietus 91,3 mln. eurų surinkęs Vatikano muziejus dabar prašo lankytojų mokėti grynaisiais, rašo dienraštis „La Repubblica“.

Laikraštyje cituojami šaltiniai Italijos centriniame banke, pasak kurių, Vatikanas negerbia tarptautinių kovos su pinigų plovimu nuostatų ir todėl, Italijoje registruotas bankas „Deutsche Bank Italia“ negali veikti jo teritorijoje.

Dėl šio Italijos banko draudimo Vatikano vaistinė, paštas ir dar kelios čia veikiančios parduotuvės taip pat neaptarnauja kortelių.

Tuo tarpu Vatikano atstovas spaudai Federico Lombardi pranešė, kad šiuo metu yra ruošiamos sutartys su kitais operatoriais, todėl atsiskaitymo bankų kortelėmis sustabdymas turėtų būti „trumpalaikis“, rašo „Corriere della Sera“.

Popiežius Benediktas XVI yra pažadėjęs siekti didesnio skaidrumo Vatikano finansų tvarkyme ir šios valstybės bankų veikloje, tarp jų ir Vatikano banko, dar žinomo kaip Religinių reikalų institutas (Istituto per le Opere di Religione, IOR), kuris praeityje buvo siejamas su organizuotų nusikaltėlių pasauliu.

Europos Tarybos kovos su pinigų plovimu agentūros MONEYVAL ekspertai praėjusiais metais paskelbė, kad Vatikanas padarė didelę pažangą pritaikydamas savo įstatymus prie naujosios tvarkos, tačiau dar liko daug ką padaryti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius