Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vatikane vykstantis teismo procesas suteikia progą iš arčiau pažvelgti į uždarą bažnytinę valstybę

Paolo Gabriele (apačioje kairėje) su popiežiumi
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Paolo Gabriele (apačioje kairėje) su popiežiumi
Šaltinis: BNS
0
A A

Vatikane šeštadienį prasidėjo istorinis popiežiaus buvusio liokajaus Paolo Gabriele teismo procesas; prie teismo rūmų buvo sustatyti Šventojo Sosto policijos motociklai, teismo salėje ant sienos kabojo didžiulis šio miesto valstybės herbas.

Švariai nusiskutęs P.Gabriele, dėvintis pilką kostiumą ir pilką kaklaraištį, ramiai klausėsi teisėjų ir advokatų pasisakymų, ir pagyvėdavo tik kalbėdamasis su savo advokate Cristiana Arru.

Tačiau 46 metų vyras, trijų vaikų tėvas, šiuo metu laikomas namų arešte savo tarnybiniuose apartamentuose Vatikane, atrodė išblyškęs, o jo paakiai buvo paburkę.

Jis atidžiai klausėsi argumentų, tačiau per pertraaukėles sudėdavo koją ant kojos ir ilgai dėbsodavo į vieną tašką grindyse.

Jis nedemonstravo jokios vaizdžios reakcijos – netgi kai teisėjas atmetė beveik visus gynybos prašymus, tarp jų ir pageidavimą dalį bylos nagrinėti už uždarų durų, siaekiant apginti popiežiaus privatumą.

Posėdžio atmosfera buvo gana rami, nors nedidelėje, apie 10 metrų pločio ir 15 metrų ilgio salėje oras greitai tapo tvankus dėl prastos ventiliacijos.

Bylą nušviečiantys žurnalistai į Vatikano dalį, kuri paprastai neprieinama pašaliečiams, buvo palydėti pro vartus, vadinamus Varpų arka, saugomus šveicarų gvardiečių margomis uniformomis ir Vatikano žandarų, užsidėjusių kariškas kepures su snapeliais.

„Ar einant į mišias?“ – šūktelėjo vienas besišypsantis kunigas, kai reporteriai ėjo pro dvasininkus ir vienuoles

„Ar einant į mišias?“ – šūktelėjo vienas besišypsantis kunigas, kai reporteriai ėjo pro dvasininkus ir vienuoles, o automatiniai purkštuvai laistė kruopščiai prižiūrimus skverus mažiausioje pasaulyje valstybėje.

Keturių aukštų gelsvas teismo pastato, virš kurio įėjimo buvo pavaizduotas didelis Vatikano herbas, paskirtį žymėjo tik paprasta lentelė su užrašu „Teismo biurai“.

Žurnalistai turėjo sudėti mobiliuosius telefonus ir rašiklius į metalines dėžutes prieš pereidami metalo ieškiklius, baiminantis, kad į pastatą gali būti įnešti įrašantys prietaisai, draudžiami šiame teisme.

Jiems buvo išdalyti oranžiniai plastikiniai rašikliai su katalikiškos labdaros organizacijos „Caritas“ emblema.

Du Vatikano žandarai per posėdį stebėjo teismo salę – kartu su aštuoniais policijos pareigūnais, kurie bus iškviesti duoti parodymų per kitus posėdžius.

Tarp jų buvo Vatikano policijos Domenico Giani, vadovavęs tyrimui prieš P.Gabriele, kuris kaltinamas nutekinęs konfidencialius dokumentus, nušvietusius kai kuriuos akivaizdžius sukčiavimo atvejus ir intrigas Šventajame Soste.

D.Giani išlydėjo P.Gabriele iš teismo salės posėdžiui pasibaigus.

Tarp buvusių viešajame balkone buvo Vatikano atstovas spaudai Federico Lombardi ir Šveicarų gvardijos, saugančios popiežiaus valstybę nuo 1506 metų, vadas Danielis Rudolfas Anrigas.

Po posėdžio žurnalistai buvo vėl išlydėti iš miesto valstybės pro didžiulės Šv.Petro bazilikos apsidės galinį fasadą, kiemus ir rūmus, kol galiausiai išėjo pro Šv.Onos vartus.

Perdavė dokumentus žurnalistui

P.Gabriele yra kaltinamas pontifiko dokumentų vagyste ir jų perdavimu žurnalistui. P.Gabriele pateikti kaltinimai vagyste sunkinančiomis aplinkybėmis, už kurią galima skirti kalėjimą iki ketverių metų.

Jis pats jau pripažino savo kaltę ir paprašė popiežiaus malonės, ir dauguma Vatikano stebėtojų sako, kad taip tikriausiai ir bus, jeigu jo kaltė bus pripažinta, tad teismo procesas yra kone formalumas.

P.Gabriele buvo areštuotas gegužės 24 dieną, po to, kai Vatikano policija jo bute šiame mieste rado „daugybę“ dokumentų iš popiežiaus kabineto. Daugelis tų dokumentų buvo paskelbta knygoje „Jo šventenybė: slapti popiežiaus Benedikto XVI dokumentai“ („Sua Santita – le carte segrete di Benedetto XVI“), kurią parašė italų žurnalistas Gianluigi Nuzzi. Ankstesnė jo knyga apie Vatikano banką taip pat buvo sukėlusi sensaciją.

P.Gabriele prisipažino, kad perdavė dokumentus G.Nuzzi, vildamasis atskleisti tai, ką laiko „blogiu ir korupcija“ Bažnyčioje, sako kaltintojai. Jie buvusį pontifiko liokajų vadina pamaldžiu, bet suklaidintu žmogumi, kuris tikėjo, kad Šventoji Dvasia įkvėpė jį ginti popiežių ir informuoti jį apie problemas aplinkui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min