15min be reklamos
2022 12 01, 13:17

Vatikano internetinė svetainė buvo neprieinama dėl įtariamos kibernetinės atakos

Vatikano interneto svetainė trečiadienio vakarą buvo neprieinama, pranešė Šventojo Sosto spaudos tarnyba.
Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus / „SIPA“/„Scanpix“

Įtariama, kad tai galėjo būti kibernetinė ataka, dėl kurios Ukrainos ambasadorius Vatikane apkaltino Kremlių.

„Dėl neįprastų bandymų prisijungti prie svetainės (dienos pabaigoje) buvo atliekami techniniai tyrimai“, – sakė Vatikano atstovas spaudai Matteo Bruni.

Trečiadienį po pietų kelios Vatikano svetainės kelias valandas neveikė, o oficiali interneto svetainė „vatican.va“ buvo nepasiekiama ir vakare.

Įtariama kibernetinė ataka buvo įvykdyta kitą dieną po to, kai Rusija išreiškė „pasipiktinimą“ dėl popiežiaus Pranciškaus komentarų apie numanomą rusų etninių mažumų vaidmenį Maskvos kare Ukrainoje, antradienį pranešė naujienų agentūros.

Popiežius Pranciškus pirmadienį paskelbtame interviu sakė, kad kai kurie „žiauriausi“ Rusijos pajėgų Ukrainoje veikėjai „yra ne rusų tradicijos“ atstovai, o mažumos, tokios kaip „čečėnai, buriatai ir kiti“.

Ukrainos ambasadorius prie Šventojo Sosto Andrijus Jurašas tviteryje parašė: „Rusijos teroristai šiandien pasiekė Vatikano Miesto Valstybės svetaines: daugelis įvairių Romos kurijos struktūrų internetinių puslapių tapo neprieinami!“

„Rusijos programišiai dar kartą pademonstravo tikrąjį Rusijos politikos veidą“, – angliškai rašė jis ir pridūrė, kad kibernetinė ataka greičiausiai buvo „atsakas į paskutinius svarbius pareiškimus“, kuriais pasižymėjo popiežius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min