Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 31d. 13:42

Vatikanui ir popiežiui – nauji kaltinimai dėl JAV kunigo seksualinių nusikaltimų

Popiežius
Laikraščio „15 minučių“ nuotr. / Popiežius

Vatikanas ir popiežius Benediktas XVI antradienį sulaukė naujų kaltinimų dėl dar vieno JAV katalikų dvasininko, įtariamo nepilnamečių seksualiniu išnaudojimu, dangstymo ir nesugebėjimo jį pašalinti iš kunigų luomo.

Naujieji kaltinimai susiję su vienu amerikiečiu, kuris tvirtina paauglystėje nukentėjęs nuo kunigo Ernesto Garcios Rubio. To asmens advokatai naujienų agentūrai AFP atsiuntė dokumentus, kuriuose nurodoma, kad Vatikano nuncijus Jungtinėse Valstijose prašė vienos Majamio bažnyčios suteikti apsaugą E.Garciai Rubio, perkeltam į JAV iš Kubos 1968 metais dėl „rimtų moralinio pobūdžio sunkumų“.

„Jis tarnavo Majamyje apie 30 metų, o mes žinome apie maždaug 12 aukų, kurias jis per tą laiką (seksualiai) išnaudojo“, – sakė advokatė Jessica Arbour, atstovaujanti neįvardytam vyrui ir dar penkiems nukentėjusiesiems, kurie padavė į teismą Majamio arkivyskupiją dėl įtariamų seksualinio išnaudojimo atvejų 1977–1987 metais.

„Neabejotina, kad buvo suderintos pastangos visais lygiais – nuo Vatikano iki Majamio arkivyskupijos ir netgi Kubos vyskupijos, kurioje jis buvo pirmiausia įšventintas – dangstyti ir apsaugoti tą vyrą“, – pabrėžė ji.

„Vatikano prašyme nurodoma: „Prašome jį apsaugot“„ – ir tai buvo daroma 30 metų“, – pridūrė J.Arbour.

Teisininkė taip pat kaltino Benediktą XVI „gynus pedofilus parapijiečių ir šeimų sąskaita“, kai būsimasis pontifikas vadovavo Katalikų bažnyčios tikėjimo doktrinos kongregacijai, atsakingai už dvasininkų moralės reikalus.

Kai vienas vyskupas praeito amžiaus 10-ame dešimtmetyje pradėjo E.Garcios Rubio pašalinimo iš kunigų luomo procesą, Tikėjimo doktrinos kongregacija Vatikane „pametė dokumentus“, nurodė J.Arbour. Šiuo metu tas asmuo nebėra dvasininkas.

Tikėjimo doktrinos kongregacijai 1981–2005 metais vadovavo tuometis kardinolas Josephas Ratzingeris. Popiežiumi jis buvo išrinktas 2005 metų balandį, kai mirė ankstesnis pontifikas Jonas Paulius II. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min