Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 5d. 23:36

Velionio Jono Pauliaus II padėjėjas paskelbė jo užrašus, nepaisydamas paskutinės valios

Žmonės renkasi Vatikane
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Žmonės renkasi Vatikane

Prieštaringai vertinama popiežiaus Jono Pauliaus II asmeninių užrašų knyga trečiadienį pasirodė Lenkijos knygynų lentynose; ją sudarė velionio asmeninis sekretorius, nepaisydamas pontifiko priešmirtinio prašymo užrašus sunaikinti.

640 puslapių knygoje „Esu labai Dievo rankose“ (Jestem bardzo w rękach Bożych) nagrinėjamos dažnai sunkiai suprantamos teologinės sąvokos, kurias nagrinėjo Karolis Wojtyla 1962 -2003 metais – dar prieš tai, kai buvo išrinktas popiežiumi, taip pat jo pontifikato metu.

Paslaptingoje 1981 metų kovo mėnesio pastraipoje minima nuodėminga katalikų dvasininkija, tačiau iš jos neaišku, ar Jonas Paulius II rašė apie pedofilijos atvejus kunigų tarpe.

„Ar vyskupų ir kunigų nuodėmės neužkrauna Kristui dar didesnės kryžiaus naštos, nei kitų nuodėmės?“ – klausė velionis popiežius, kuris turėtų būti kanonizuotas balandį, praėjus devyneriems metams po jo mirties.

Jonas Paulius II prašė savo padėjėjo monsinjoro Stanislawo Dziwiszo, kad po jo mirties šie užrašai būtų sudeginti.

Tačiau S.Dziwiszas, kuris dabar yra kardinolas, sakė manęs, jog būtų „nusikaltimas“ juos sunaikinti. Dėl tokio požiūrio bei popiežiaus priešmirtinio prašymo nepaisymo jis susilaukė griežtos kritikos.

„Popiežius juose paliko dalelę savo sielos, savo Dievo suvokimo, savo meditacijų, savo pasišventimo, ir būtent dėl šo šis leidinys yra toks vertingas“, – S.Dziwiszas sakė lenkų žurnalistams trečiadienį.

„Šios mintys apie dvasingumą ir žmogiškumą, kurias užrašė didysis popiežius, yra tokios svarbios, kad būtų nusikaltimas jas sunaikinti“, – pridūrė kardinolas.

Tai yra jo paskutinės valios ir testamento pažeidimas, o Europos kultūroje jų privalu laikytis.

Tačiau kiti lenkų dvasininkai ir katalikai sako, kad jam derėjo gerbi popiežiaus valią.

„Tai yra jo paskutinės valios ir testamento pažeidimas, o Europos kultūroje jų privalu laikytis“, – pakomentavo tėvas Tadeuszas Isakowicz-Zaleski internete.

„Gėda kardinolui Dziwiszui, kuris paskelbė popiežiaus asmeninius užrašus prieš jo valią“, – skelbia kitas komentaras socialiniame tinkle.

S.Dziwiszas beveik 40 metų dirbo vyriausiuoju K.Wojtylos padėjėju, dar nuo tų laikų, kai šis buvo kardinolas Krokuvoje, o 1978 metais tapo pirmuoju popiežiumi tapusiu lenku.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min