Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 18d. 19:08

Venesuela – ant katastrofos ribos: trūksta vandens, maisto, drabužių

Venesueloje trūksta maisto
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Venesueloje trūksta maisto

Venesuelos ambasadorius Jungtinėse Tautose Rafaelis Ramirezas audringai sureagavo į šios organizacijos vadovo Ban Ki-moon'o pareiškimą, kad Venesuela stovi ant humanitarinės katastrofos ribos. Jo teigimu, JT vadovas turėjo geriau pasidomėti situacija šioje šalyje.

Vizito Argentinoje metu Ban Ki-Moonas žurnalistams pasakojo apie katastrofišką situaciją ekonominės ir politinės suirutės purtomoje šalyje.

„Trūksta pagrindinių produktų ir paslaugų, tokių kaip vanduo, maistas, drabužiai. Tai dar labiau išjudina humanitarinę krizę, kurią Venesueloje sukūrė politinis nestabilumas“, – BBC žurnalistams kalbėjo JT vadovas.

„Al Jazeera“ šią savaitę pranešė, kad tūkstančiai venesueliečių veržiasi per sieną į Kolumbiją, kad gautų maisto produktų ir medicinos paslaugas. Šiam judėjimui atidaryti penki specialūs pėsčiųjų keliai, prie kurių buriuojasi į kaimyninę valstybę patekti siekiantys žmonės.

VIDEO: Alkanus Venesuelos gyventojus gelbėja Kolumbijos parduotuvės

Pranešama, kad maisto trūkumas sostinėje Karakase paskatino įsibrovimus į zoologijos sodą ir kai kurių gyvūnų skerdimą maistui.

Caricua zoologijos sodo atstovė Marlene Sifontes teigė, kad situacija valstybėje tiesiog baisi, o maisto trūkumas veikia ir gyvūnus.

„Mes laikome gyvūnus, kurie nešerti jau 15 dienų. Tai veikia jų sveikatą“, – naujienų agentūrai „Reuters“ pasakojo M.Sifontes.

Tai jau ne pirmas kartas, kai zoologijos sodas užpuolamas dėl gyvūnų mėsos. Praėjusį mėnesį buvo paskerstos ir išmesinėtos avys bei kiaulės.

Dėl šalies ekonomiką ištikusios infliacijos, importo sutrikimų parduotuvėse katastrofiškai trūksta maisto. Žmonės laukia milžiniškose eilėse, kad įsigytų mėsos ar ryžių.

Per praėjusį mėnesį visoje šalyje vykusius protestus dėl maisto trūkumų ir vandens bei elektros tiekimo sutrikimų buvo suimta 400 žmonių.

Šalį valdanti socialistų vyriausybė skelbė apie dar vieną žingsnį – suteikti sau įgaliojimus liepti žmonėms dirbti vienokį ar kitokį darbą.

Kol kas neaišku, kada bus pradėta taikyti ši priemonė, kuri, kaip teigiama, bus laikina. Taip pat neaišku ir tai, kiek ilgai darbuotojai bus siunčiami dirbti laukuose, užsiims daržovių ir grūdinių kultūrų auginimu.

Pagal vyriausybės potvarkį, privačiųjų, valstybinių arba bendrųjų įmonių darbuotojai turi būti sveiki ir turi turėti bent šiokių tokių pagrindinių teorinių ar praktinių žinių apie maisto gamybą.

Privačiosios įmonės nemokės algų darbuotojams, jeigu jie siunčiami dirbti žemės ūkyje, tačiau turės mokėti įprastas socialinio draudimo įmokas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min