2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Venesuela ir Kolumbija atidarė bendrą sieną

Venesuela ir Kolumbija sekmadienį vėl atidarė paskutinį bendros sienos ruožą, kuris daugelį metų buvo uždarytas dėl diplomatinio ginčo, dabar sprendžiamo naujų lyderių.
Venesuela ir Kolumbija atidarė bendrą sieną
Venesuela ir Kolumbija atidarė bendrą sieną / „AFP“/„Scanpix“

Automobiliai pypsėjo, o keleiviai mojavo vėliavomis, kai transporto priemonės su abiejų šalių valstybiniais numeriais važiavo per Atanasio Girardoto tiltą, kuris, tvyrojus didelei įtampai, buvo užblokuotas konteineriais.

Tiltas, dar vadinamas Tienditu, buvo paskutinis, kuris liko nepasiekiamas nuo praėjusių metų, kai šalys atkūrė diplomatinius santykius.

Abiejų šalių pareigūnai dėvėjo baltus tradicinius marškinius gvajaberas ir nešė savo šalių vėliavų spalvų – geltonos, mėlynos ir raudonos – balionus, kad iškilmingai atidarytų perėjimą per ceremoniją, kurios metu vyskupai palaimino tiltą.

Kaimynės turi 2 200 km sieną, palei kurią veikia ginkluotos grupuotės, sukėlusios nesaugumą, kovodamos dėl pelningų nelegalių verslų, tokių kaip prekyba narkotikais ir kontrabanda.

Prieš septynerius metus ji buvo iš dalies uždaryta, o 2019 metais visiškai užblokuota, kai Venesuelos lyderis Nicolas Maduro nutraukė diplomatinius ryšius po to, kai tuometinio prezidento Ivano Duque vadovaujama Kolumbija suabejojo jo perrinkimu 2018 metais.

Daugelis kitų šalių, įskaitant Jungtines Valstijas, nepripažino N. Maduro pergalės rinkimuose, kurie plačiai buvo smerkiami kaip suklastoti.

Praėjusiais metais į valdžią atėjęs pirmasis Kolumbijos kairiųjų pažiūrų prezidentas Gustavo Petro siekė atkurti ryšius ir pasisakė už sienos atidarymą.

Rugsėjo 26 dieną krovininiams sunkvežimiams buvo leista važiuoti per pasienio perėjas, kurios iki tol buvo atviros tik pėstiesiems.

Nuo to laiko oro susisiekimas taip pat atnaujintas.

Šalys tikisi atgaivinti prekybą, kuri 2008 metais siekė 7,2 mlrd. dolerių (6,73 mlrd. eurų), bet nuo to laiko smuko.

Tiltas jungia Urenjos miestą Venesueloje ir Kukutos miestą Kolumbijoje ir buvo užblokuotas venesueliečių kariuomenės pastatytais konteineriais.

Venesueloje jau daugelį metų tęsiasi ekonominė krizė, dėl kurios išaugo skurdas, o milijonai žmonių išvyko iš šalies, daugelis iš jų apsigyveno Kolumbijoje.

Venesuela yra viena iš taikos derybų tarp Kolumbijos vyriausybės ir partizaninės Nacionalinės išsivadavimo armijos (ELN) laiduotojų. Tų derybų tikslas – pasiekti taikos susitarimą, panašų į pasirašytąjį su Kolumbijos ginkluotomis revoliucinėmis pajėgomis (FARC) 2016 metais.

Šeštadienį G.Petro paskelbė apie paliaubų susitarimą su ELN ir kitomis ginkluotomis grupuotėmis nuo sausio 1 dienos iki birželio 30 dienos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min