2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Venesuelos „laikinasis prezidentas“ J.Guaido sieks būti perrinktas parlamento pirmininku

Po audringų metų, per kuriuos pasiskelbė Venesuelos laikinuoju prezidentu ir buvo ne kartą priartėjęs prie tikslo nuversti socialistą lyderį Nicolas Maduro, sekmadienį Juanas Guaido sieks būti perrinktas parlamento pirmininku.
Juanas Guaido
Juanas Guaido sieks būti perrinktas parlamento pirmininku / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmasis 2019-ųjų pusmetis pasižymėjo dramomis, įtampa, nesėkmingu kariniu sukilimu, nesankcionuotais sulaikymais, JAV sankcijomis ir politine kova. Tačiau baigiantis metams opozicijos lyderio J.Guaido puolimas, regis, išsikvėpė.

Ginkluotųjų pajėgų palaikomas N.Maduro tvirtai įsitvirtinęs prezidentūroje, o J.Guaido tik bando išsilaikyti Nacionalinės Asamblėjos pirmininko poste.

VIDEO: Venesuelos kariškių apsuptas Juanas Guaido: „Atėjo laikas sukilti“ – jo palaikyti atėjo minios

„Turime daugiau balsų nei reikia“, – sakė J.Guaido apie savo galimybes būti perrinktam.

Tai yra „labiausiai tikėtinas scenarijus“, mano politologas Luisas Vicente Leonas, turėdamas galvoje, kad opozicijos kontroliuojamas parlamentas jau sutaręs šiuo klausimu.

Tai svarbus žingsnis J.Guaido, jam siekiant toliau kovoti su N.Maduro dėl valdžios.

Opozicijos lyderis laikinuoju prezidentu pasiskelbė sausio 23 dieną, o šį jo žingsnį pripažino daugiau nei pusšimtis valstybių, tarp jų Jungtinės Valstijos.

J.Guaido laikinuoju šalies vadovu pasiskelbė pareiškęs, kad N.Maduro pergalė 2018-ųjų rinkimuose buvo suklastota ir konstitucija įpareigoja jį perimti prezidento pareigas.

JAV įsikūrusio strateginių studijų centro „Inter-American Dialogue“ prezidentas emeritas Peteris Hakimas sakė, kad J.Guaido perrinkimas Nacionalinės Asamblėjos pirmininku neatneš pastebimų pokyčių Venesuelos politinėje arenoje.

VIDEO: „Didžiausia Venesuelos istorijoje“ demonstracija prieš N.Maduro: nušauta moteris, sužeisti 46 žmonės

„Manau, N.Maduro, palaikomas kariuomenės, toliau kontroliuos vyriausybę, o J.Guaido vadovaus dėl problemų ir strategijos nesutariančiai opozicijai“, – sakė jis.

J.Guaido tvirtina „padarysiantis daugiau, kai ką pataisysiantis ir padvigubinsiantis pastangas“, tačiau jo kova su čavistų režimu jau ne vieną mėnesį yra aklavietėje.

Nors J.Guaido uoliai palaikė Vašingtonas, be kita ko, ėmęsis sankcijų prieš įtakingas režimo figūras, N.Maduro, galintis kliautis Kinijos, Rusijos ir Kubos parama, sugebėjo jį sustabdyti.

Tačiau nors J.Guaido populiarumas priblėso, be to, jam smarkiai pakenkė kaltinimai korupcija jo artimos aplinkos žmonėms, jis tebėra „populiariausia politinė figūra Venesueloje“, sakė „Inter-American Dialogue“ prezidentas Michaelas Shifteris.

VIDEO: Lietuviai pamatė krizę Venesueloje savo akimis: tokio skurdo ir liūdesio dar nebuvo matę

Sociologinių tyrimų bendrovės „Datanalisis“ surengta apklausa rodo, kad maždaug 44 proc. venesueliečių pasisako už J.Guaido perrinkimą parlamento pirmininku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min