Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 23d. 20:47

Vengrijos europarlamentaras pasiūlė nuo migrantų gintis kiaulių galvomis

Gyorgy Schöpflinas
wikipedia.com nuotr. / Gyorgy Schöpflinas

Europos Parlamento narys iš Vengrijos Gyorgy Schöpflinas pareiškė, kad ant pasienio tvoros užmautos kiaulių galvos būtų geriausias būdas atbaidyti migrantus, rašo politico.eu.

Vengrijos musulmonų bendruomenei pasipiktinus tokiu pareiškimu, 76 metų politikas, politikos mokslų akademikas neatsižadėjo žodžių ir toliau gynė savo poziciją.

Šį komentarą jis publikavo socialiniame tinkle „Twitter“, komentuodamas pasklidusias nuotraukas, kuriose matomos Vengrijos pasienyje išskaptuotos daržovės, primenančios žmonių veidus. Šios daržovės tariamai turėjo atbaidyti sieną peržengti bandančius migrantus.

„Pabėgėliai į Vengriją bėga nuo karo ir kankinimų. Jūsų daržovės jų neatbaidys“, – rašė Briuselio „Human Rights Watch“ vadovas Andrew Stroehleinas.

„Gali atbaidyti. Žmonių atvaizdai juk yra haram“, – atrašė jam Vengrijos politikas, turėdamas galvoje, kad islamo religijoje jie draudžiami. „Bet sutinku, kiaulių galvos atbaidytų geriau“, – pridūrė G.Schöpflinas.

Komentuodamas savo teiginius naujienų agentūrai „Reuters“ vengrų politikas aiškino, kad tai nebuvo siūlymas, o tik „mintinis-eksperimentas“, kuriuo jis norėjo patikrinti žmonių nuomonę.

G.Schöpflinas yra konservatyviosios „Fidesz“ partijos narys, kuriai vadovauja šalies premjeras Viktoras Orbanas. Partija, kaip ir jos lyderis, griežtai kritikuoja Europos Sąjungos politiką migrantų krizės fone.

Spalio 2 dieną Vengrija rengs referendumą, kuriame balsuos dėl ES plano perkelti pabėgėlius ir pasidalinti juos kvotų sistema. Vasario mėnesį V.Orbanas pareiškė, kad toks pabėgėlių perkėlimas yra ES galios viršijimas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min