Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verbų sekmadienį sveikindamas tikinčiuosius Benediktas XVI pirmą kartą pasinaudojo papamobiliu (nuotraukos)

Popiežiaus Benedikto XVI „papomobilis“
„Scanpix“ nuotr. / Popiežiaus Benedikto XVI papamobilis
Šaltinis: BNS
0
A A

Popiežius Benediktas XVI pasveikinti tradiciškai Šv. Petro aikštėje Verbų sekmadienį susirinkusių tikinčiųjų pirmą kartą atvyko papamobiliu.

Iš pažiūros geros sveikatos 82-jų pontifikas papamobiliu pervažiavo saulės nutviekstą aikštę ir ranka mojo čia susirinkusiems dešimtims tūkstančių maldininkų.
Pasak Vatikano atstovo Federico Lombardi, ši transporto priemonė buvo pasirinkta todėl, kad popiežius būtų „geriau matomas“ susirinkusiesiems.

Palaiminęs palmės šakelėmis mojančius tikinčiuosius, kurių daugumą sudarė jauni žmonės, Benediktas XVI pasuko į Šv. Petro baziliką aukoti mišių.

Šiemet Verbų sekmadienis sutampa su Katalikų Bažnyčios rengiama Pasaulio jaunimo diena.
Verbų sekmadienį krikščioniškasis pasaulis mini Jėzaus Kristaus iškilmingą įžengimą į Jeruzalę, kur vėliau jis buvo suimtas ir nukryžiuotas.

Pastarosios savaitės buvo labai įtemptos Benediktui XVI dėl Europą sukrėtusios pedofilijos skandalų lavinos, kuri neaplenkė ir popiežiaus gimtosios Vokietijos. Čia pontifikas yra kaltinamas tuo, kad nesustabdė vaikus tvirkinusio kunigo kilnojimo iš vienos parapijos į kitą.
Ketvirtadienį į dienos šviesą iškilo dar vienas skandalas Amerikoje, kai buvo paskelbta apie beveik 200 kurčiųjų berniukų mokykloje nuskriaudusį kunigą, kuris niekada nebuvo sudrausmintas ar nubaustas, nors būsimasis pontifikas neva žinojo apie šiuos nusikaltimus.
Pasak F.Lombardi, Benedikto XVI šie kaltinimai nesusilpnino.

Manoma, kad papamobilis buvo panaudotas ir saugumo sumetimais.
Pernai Kalėdų išvakarėse einantį mišių aukoti popiežių ant grindų parvertė jauna moteris, kuri perlipo apsauginę tvorelę ir metėsi ant Benedikto XVI. Per šį išpuolį Katalikų Bažnyčios vadovas nenukentėjo.

Po šio incidento buvo imtasi naujų saugumo priemonių, bet popiežius sakė, kad šioje srityje negali būti persistengta, nes kitaip jis prarastų kontaktą su tikinčiaisiais.
 

VIDEO: Pope: Jesus the right path for becoming truly human
BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min