Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 11d. 10:33 , atnaujinta: 2014 rugsėjo 11d. 13:43

Verdiktas dėl Oscaro Pistoriuso: jis nekaltas dėl R.Steenkamp tyčinio nužudymo

Oscaras Pistorius teisme
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Oscaras Pistoriusas teisme

Oscaro Pistoriuso teisėja Thokozile Masipa, ketvirtadienį skaidydama savo nuosprendį jo byloje dėl nužudymo, paskelbė, kad parolimpinio sporto žvaigždė yra nekaltas dėl draugės Reevos Steenkamp tyčinio nužudymo, ir taip atmetė rimčiausią iš jam pateiktų kaltinimų.

13.43 val. Nors teisėja 27 metų sportininką pavadino „labai prastu“ ir „išsisukinėjančiu“ liudytoju, pasak jos, tai nereiškia, kad jis yra būtinai kaltas byloje, kuri, jos žodžiais, yra pagrįsta vien netiesioginiais įrodymais.

„Aišku, jog kaltintojai be pagrįstų abejonių neįrodė, kad kaltinamasis yra kaltas dėl tyčinės žmogžudystės“, – sakė teisėja prieš pereidama prie kiek lengvesnių kaltinimų nužudymu ar nužudymu, dėl kurio kaltas asmuo.

Aišku, kad kaltintojai be pagrįstų abejonių neįrodė, kad kaltinamasis yra kaltas dėl tyčinės žmogžudystės, – sakė teisėja.

Tačiau T.Masipa pridūrė, kad O.Pistoriusas priėmė sąmoningą sprendimą apsiginkluoti ir šaudyti.

„Kaltinamasis aiškiai norėjo panaudoti šaunamąjį ginklą“, – sakė teisėja, skaitydama savo ilgą verdiktą, tačiau nurodė, kad ketinimas šauti nebūtinai apima ketinimą nužudyti.

Sprendimas, jog kaltintojai neįrodė tyčinės žmogžudystės, bus tam tikras palengvėjimas O.Pistoriusui, kuriam priešingu atveju būtų buvusi skirta kalėjimo iki gyvos galvos bausmė, iš esmės reiškianti 25 metus prieš lygtinį paleidimą.  

Tačiau sportininkas dar gali būti pripažintas kaltu dėl kiek lengvesnio kaltinimo nužudymu ar nužudymu, dėl kurio kaltas asmuo. Už abu šiuos nusikaltimus gali būti skiriami ilgi kalėjimo metai.

O.Pistoriusas apsiverkė, kai T.Masipa skaitė verdiktą. 66 metų teisėjai pradėjus metodiškai apžvelgti teismo procesą ir kaltinimus, tarp kurių yra trys atskiri, lengvesni kaltinimai dėl šaunamųjų ginklų, O.Pistoriusas nuleido galvą, iš jo akių plūdo ašaros, pečiai drebėjo.

12.21 val. Oscaro Pistoriuso teisėja Thokozile Masipa, ketvirtadienį skaidydama savo nuosprendį jo byloje dėl nužudymo, sakė, jog dėl prieštaringų liudytojų parodymų esama „tam tikrų abejonių“, kad sportininko draugės Reevos Steenkamp nužudymo naktį klykė moteris.

Kaltintojai, kurie prašo nuteisti O.Pistoriusą dėl tyčinės žmogžudystės, tvirtino, kad R.Steenkamp klykė per ginčą su parolimpinio sporto žvaigžde, prieš tai, kai jis ją pernai per Šv.Valentino dieną nušovė pro užrakintas tualeto duris.

Įtarimai, kad policija sugadino įrodymus, nereikšmingi

Oscaro Pistoriuso teisėja Thokozile Masipa taip pat teigė, kad gynybos tvirtinimai, kad policija sugadino įrodymus ir pašalino kai kuriuos daiktus iš nusikaltimo vietos, nublanko iki nereikšmingumo.

Th.Masipos nuosprendis dėl žmogžudystės ir trijų įstatymo dėl šaunamųjų ginklų pažeidimų tikriausiai bus skaitomas dvi dienas.

Galutinis verdiktas gali būti paskelbtas penktadienį, bet bausmė bus paskirta po kelių savaičių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min