Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 01 04, 17:22

Verslas interneto beveik neturinčioje Kuboje: piratiniai filmai – tiesiai į namus

Kuboje klesti keistas verslas – klientams į namus pristatoma laikmena su naujausiais filmais ir serialų serijomis. Paklausa tokioms laikmenoms atsirado dėl to, kad Kuboje internetas lėtas ir brangus, todėl daugeliui neprieinamas.
Atminties laikmenos
Atminties laikmenos / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kaip rašo „The Guardian“, kiekvieną dieną Teresita Rodriguez po Havaną nešioja laikmenas. Jos darbas labai paprastas – ji palaukia, kol į laikmenas įrašomi naujausi  filmai, televizijos serialai, komedijos, laidos. Laikmeną ji pristato savo darbdaviams, šie viską nusikopijuoja ir parduoda klientams. Pastarieji filmus, serialus bei laidas parduoda savo draugams bei kaimynams.

Ši laikmena yra vadinama „Savaitės paketu“, į ją nugula ką tik internetu išplatinti naujausi filmai.

Ši laikmena yra vadinama „Savaitės paketu“, į ją nugula ką tik internetu išplatinti naujausi filmai.

Tai yra dalis vadinamosios Informacinių technologijų revoliucijos Kuboje, šalyje, kur žmonės išsilavinę ir jaučia informacijos alkį.

Gali būti, kad padėtis netrukus ims taisytis. Gruodžio viduryje JAV prezidentas Barackas Obama priėmė sprendimą žengti pirmuosius žingsnius link embargo Kubai nutraukimo. Buvo sutarta, kad bus pagerinta komunikacijų infrastruktūra, o tai atliks JAV firmos.

Valanda interneto verta savaitės atlyginimo

Tai būtų didelis postūmis šaliai, kurioje internetas prieinamas tik mažai daliai privilegijuotųjų.

Valanda vadinamuosiuose „interneto kambariuose“ ir viešbučių kambariuose Kuboje kainuoja 5 dolerius, tiek vidutinis kubietis uždirba per savaitę.

Didelę interneto kainą ir mažą greitį daugiausiai lėmė kreivas Kubos valdžios žvilgsnis į informacijos sklaidą. Tačiau nepaisant to, negalima teigti, kad Kuba yra atsidūrusi juodojoje informacijos skylėje.

Vienas „Savaitės paketas“ kainuoja 17 dolerių, praėjus kelioms dienoms jį galima parduoti už 2,50 dolerio, nes jo turinys jau laikomas pasenusiu.

Nelegalaus „Savaitės paketų“ verslo dėka kubiečiai pamato visus naujausius filmus, serialus ir televizijos laidas.

Vienas „Savaitės paketas“ kainuoja 17 dolerių, praėjus kelioms dienoms jį galima parduoti už 2,50 dolerio, nes jo turinys jau laikomas pasenusiu.

Šiuo verslu užsiimantis Jorge, prašęs neminėti savo tikrojo vardo, žurnalistams aiškino nežinantis, kas internetu parsisiunčia naujausius filmus ir laidas. „Greičiausiai tie, kurie turi greitą internetą“, – sakė jis.

Anot jo, dabar tokiu būdu galima žiūrėti bet kokį filmą, neprieinama tik pornografija ir politika. Verslininkas nesibaimina, kad gerėjanti padėtis atims iš jo verslą, tačiau pripažino, jog viliasi, kad interneto prieinamumas didės pamažu ir „Savaitės paketus“ jis galės pardavinėti dar kelerius metus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min