Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 5d. 17:01

Vieną akimirką gimtadienyje – kitą žemyn su nuošliauža: Norvegijoje dingusios moters vyras nebetiki, kad Rasa išgyveno

Praėjusį trečiadienį Norvegijos Asko kaimelyje įvykusi nuošliauža pasiglemžė jau septynių žmonių gyvybes. Tarp dingusiųjų be žinios iki šiol yra ir lietuvė Rasa Lasinskienė. Jos vyras Ramūnas 15min papasakojo, kas įvyko lemtingą naktį.

Pašnekovo teigimu, naktį iš antradienio į trečiadienį šeima šventė Rasos gimtadienį. Ankstyvą trečiadienio rytą, apie 3 valandą, žmona su šuniu išėjo pasivaikščioti. Ir iki šiol negrįžo.

„Aš taip pat išėjau palaukti, sniegą kasti. <...> Ir paklausiau paskambinęs, kur ji yra, pasakė, kad netoli namų. Ir žiūriu, iš kaimynų pusės ateina griūtis. Visi kaimynų namai nukrito ir eina ratu visa ta nuošliauža. Ir tada mečiau viską, bėgau žemyn rėkti, kad neitų, bet jau viskas, buvo per vėlu. Elektra dingo, viskas dingo. Ir tada grįžau, bėgom link namo ir ten šeimininkai, kur kartu gyvenam, [sako], kad evakuotis [reikia], tiesiai į mašiną. Kaip stovėjau, taip ir evakavomės“, – įvykių seką prisimena Ramūnas.

Kaip siaubo filme, pasaulio pabaigą mačiau.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Norvegijoje dėl žemės nuošliaužos evakuota šimtai žmonių
AFP/„Scanpix“ nuotr./Norvegijoje dėl žemės nuošliaužos evakuota šimtai žmonių

Kad žmoną pasiglemžė įgriuva, vyras suprato iškart.

„<...> Kai pasakė, kad netoli namų, supratau, kad ji čia pat, eina per pėsčiųjų taką. Ir viskas – bandžiau dar skambinti, jau ryšio nebėra. <...> Kaip siaubo filme, pasaulio pabaigą mačiau. Nes visi miegojo tuo metu, aš gal vienintelis, kuris mačiau“, – teigia jis.

Asm. archyvo nuotr./Rasa ir Ramūnas Lasinskai Norvegijoje gyvena beveik 14 metų
Asm. archyvo nuotr./Rasa ir Ramūnas Lasinskai Norvegijoje gyvena beveik 14 metų

Pirmuosius mirusių žmonių kūnus gelbėtojų komanda aptiko penktadienį, iki sekmadienio jų jau buvo septyni. Pirmadienį specialistai atrado gyvą šunį, kuris įkvėpė vilties, kad po žemėmis yra likusių ir gyvų žmonių. Visgi Ramūnas viliasi, kad gelbėtojai bent jau surastų žmonos kūną.

„Sveiką – nebesitikiu, ne. Bent jau kūną rastų. Tikėtis nebėra ko po tiek dienų. Plius, labai šalta, 11 laipsnių šalčio pas mus“, – teigia šiuo metu su dukra pas sūnų apsistojęs Ramūnas.

Rasa Lasinskienė
Rasa Lasinskienė

Be 49-erių metų R.Lasinskienės, gelbėtojai nėra radę ir dviejų 50-ies ir 13-os metų Norvegijos piliečių.

Norvegijos portalai skelbia, kad šiuo metu gelbėjimo operacija vis dar vyksta, tačiau antradienio popietę įvykusi dar vieną nuošliauža darbus kiek pristabdė. Vėliau Norvegijos gelbėtojai pranešė nebetekę vilties rasti gyvų žmonių.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Nuošliauža Norvegijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Nuošliauža Norvegijoje

Specialistai teigia, nuošliauža įvyko tuo metu, kai nuslinko maždaug 300 ir 800 metrų ploto molžemio. Rajone, kur įsikūręs Askas, yra gausios slankiojo molio atsargos. Jis tam tikromis sąlygomis iš kietos medžiagos gali virsti pusiau skysta mase.

Asko kaimelis įsikūręs maždaug už 25 km į šiaurės rytus nuo Oslo. Penkis tūkstančius žmonių turinčioje gyvenvietėje mažiausiai devynis pastatus su daugiau nei 30 butų nušlavusi nuošliauža laikoma daugiausia aukų pareikalavusia šiuolaikinėje Norvegijos istorijoje.

Komentarai: 18

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min