TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vieninga rinka – atsigavimo laidas

Mirekas Topolanekas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Mirekas Topolanekas
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Sekmadienį Briuselyje Europos Sąjungos (ES) vadovai susirinko į skubų susitikimą siekdami išsklaidyti būgštavimus, kad nacionalinis protekcionizmas sužlugdys koordinuotas pastangas atremti ekonomikos nuosmukį. Vadovai sutiko, kad tik vieningos rinkos išsaugojimas padės ekonomikai atsigauti.

Šį skubų vadovų susitikimą sušaukė ES pirmininkaujančios Čekijos premjeras Mirekas Topolanekas ir Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso. Jų bendrame pareiškime pabrėžiama, kad šalims linkstant imtis protekcionistinių priemonių būtina paisyti vieningos rinkos ir sąžiningos konkurencijos principų. „Europa įveiks krizę tik tuomet, jei mes veiksime drauge ir koordinuotai, paklusdami Bendrijos taisyklėms“, – sakoma pareiškimo projekte, kuris buvo pateiktas prieš derybų Briuselyje pradžią.

„Mes nenorime jokių naujų skiriamųjų linijų; nenorime, kad Europa būtų padalyta į Šiaurę ar Pietus, į Rytus ar Vakarus; išmaldos prašymo politika nepriimtina. Gyvybiškai svarbu, kad vidaus rinka išliktų vieninga. Turime pasinaudoti visomis vidaus rinkos siūlomomis galimybėmis – ji turi tapti atsigavimo varomoji jėga, paskatinsianti ekonomikos augimą ir naujų darbo vietų sukūrimą.“

Būgštavimus dėl vadinamosios dviejų greičių Europos ir vieningos rinkos suskaldymo praėjusią savaitę pakurstė Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozy pareiškimas, kad jis išpirks šalies automobilių pramonę, jei ši iš šalies neiškels darbo vietų.

Tai pirmas iš dviejų šį mėnesį Briuselyje rengiamų ES viršūnių susitikimų, kurių pagrindinė tema – ekonomikos nuosmukis. Balandį Londone numatytas vadinamojo Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimas, per kurį europiečiai nori pademonstruoti JAV prezidentui Barackui Obamai, kad Europa yra tokia prekybos partnerė, su kuria reikia skaitytis.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min